Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 3 maja 2012

Pamiętamy o Konstytucji

     Przy pięknej pogodzie i w radosnych nastrojach mieszkańcy gminy Bestwina uczcili kolejną już rocznicę uchwalenia Konstytucji trzeciego maja – aktu prawnego o przełomowym znaczeniu, będącego świadectwem troski o Ojczyznę zagrożoną przez obce mocarstwa. Główne obchody miały miejsce przed pomnikiem „Tym, co życie oddali Polsce”, znajdującym się pod Urzędem Gminy. Tradycyjnie nie zabrakło pododdziałów Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawicieli górników, pszczelarzy, delegacji z sołectw, szkół, różnorakich kół i stowarzyszeń. Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele Urzędu Gminy, Rady Gminy i Powiatu, a za nimi wszyscy inni. Hymn narodowy i pieśni patriotyczne wykonała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie. Wartę honorową wystawili harcerze ze szczepu „Bratnie Żywioły”.
     Mieszkańcy sołectwa Kaniów uczcili nasze narodowe święto przemarszem pod pomnik „Ofiarom wojen i nienawiści” umiejscowionym na cmentarzu parafialnym. Pochód ten wyruszył spod kościoła, gdzie wcześniej ks. Janusz Tomaszek odprawił Mszę św. za Ojczyznę. Podczas liturgii śpiewał chór „Antonius”. Po dojściu na miejsce wiązankę kwiatów złożyła delegacja, na której czele stał sołtys. Odmówiono również modlitwy za zmarłych bohaterów walk o niepodległość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz