Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 26 kwietnia 2012

Dziękuję...

     Trudno prostymi słowami wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy zaszczycili mnie swoją obecnością na promocji mojej nowej książki: "Z Kaniowa rodem - życie i praca profesora Mieczysława Brożka". 25 kwietnia w Muzeum Regionalnym pojawiło się ponad 70 osób z Bestwiny, Bestwinki, Janowic, Kaniowa oraz okolic. Dowodzi to dużego zainteresowania tematem całkowicie nowym, dotychczas nie eksplorowanym, jakim jest życie rodaka z Kaniowa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Mieczysława Brożka. Za pomocą prezentacji multimedialnej oraz wykładu starałem się w jak najciekawszy sposób przedstawić obszary, na których działał wybitny filolog klasyczny. Szczególny akcent położyłem na najwcześniejsze lata życia - kaniowskie pochodzenie, karierę naukową, pobyt w obozach koncentracyjnych oraz dzieła Profesora. Zaprezentowałem twórczość poetycką i malarską. 


     Serdecznie dziękuję przybyłym: Księżom Proboszczom z Kaniowa i Bestwiny, Doktorowi Nauk Medycznych Franciszkowi Madze, Radnym z naszej gminy i z powiatu bielskiego, przedstawicielom Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminnej Biblioteki Publicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorom szkół i nauczycielom, dziennikarzom, a także wszystkim, którym drogie jest ocalenie od zapomnienia naszych dziejów i są dumni z osób pochodzących z maleńkiego Kaniowa.
     Osobne podziękowania składam tym, którzy przyczynili się do powstania książki: Kołu Naukowemu Filologów Klasycznych, Darkowi, Gosi i wszystkim Przyjaciołom!

 

1 komentarz:

  1. Ojej :) Bardzo mi miło że mogłam pomóc :* ;0) :*

    OdpowiedzUsuń