Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 23 maja 2012

Muzycy z Gdańska zagrali w Bestwinie

     W dniu 23 maja na wiosenny wieczór muzyczny zaprosił wszystkich chętnych ks. Cezary Dulka, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. Tym razem miłośnicy klasyki usłyszeli nie tylko organy, ale również skrzypce. Z ciekawym i ambitnym repertuarem wystąpił prof. Roman Perucki i jego syn Łukasz. Kierownictwo artystyczne nad koncertem objęła pani Ewa Bąk.


     
      Roman Perucki to I organista katedry w Gdańsku – Oliwie, dyrektor naczelny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, członek Komisji Liturgicznej przy Metropolicie Gdańskim, wybitny znawca muzyki organowej, laureat wielu prestiżowych polskich i zagranicznych nagród. Wraz z synem Łukaszem, zdolnym skrzypkiem, wykonał w kościele bestwińskim utwory Jana Sebastiana Bacha, Leona Boellmanna, Felixa Borkowskiego, Auguste’a Perona, Aleksandra Lasonia oraz J.J. Botta. Licznie zgromadzeni słuchacze nagrodzili muzyków kwiatami i brawami, nie obyło się także bez bisu.Filmy z koncertu można zobaczyć pod linkami:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz