Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 1 czerwca 2013

Wielkie branie na Dzień Dziecka

     Sumiki, karasie i inne ryby zamieszkujące kaniowskie „Oczko” lądowały gromadnie 1 czerwca w wiaderkach najmłodszych wędkarzy. Skuszone apetycznymi przynętami stały się przedmiotem rywalizacji dzieciaków biorących udział w Zawodach Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina.
  
   Zawody te tradycyjnie zorganizowała Sekcja Wędkarska im. Adolfa Gascha działająca przy Ludowym Klubie Sportowym „Przełom” Kaniów. Prezes Sekcji, Roman Sas, wyraził radość z powodu bardzo licznej frekwencji – przybyło 59 zawodników (dziewcząt i chłopców), a towarzyszyli im dorośli członkowie rodzin. Łowiono od samego rana, ale ani deszcz, ani zimno nie przegoniły wędkarzy z ich posterunku. Czekały na nich wszak atrakcyjne nagrody – sprzęt wędkarski, sportowy, zabawki, maskotki, gadżety – dla każdego coś ciekawego.

    Ostatecznie najwięcej szczęścia i umiejętności miał Kamil Olek, który wyłowił ryby o wadze 2,95 kg. Za nim uplasował się Kamil Czepiel (1,5 kg), natomiast trzecie miejsce zajął Filip Hałas (1,44 kg) (pełna klasyfikacja znajduje się na stronie internetowej Sekcji Wędkarskiej).
     

    Nagrody i dyplomy wręczał Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski, wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Zużałkiem – honorowym patronem zawodów. Oczywiście należy podkreślić w tym miejscu rolę sponsorów, którymi były firmy „Danone”, „Maspex”,” Ambra”, a ponadto Urząd Gminy Bestwina, Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina, Piekarnia „Rogalik” – Pani Halina Kamińska, oraz Pan Józef Jakubiec. To dzięki nim uczestnicy wrócili do domu z uśmiechem i pragnieniem wzięcia udziału w przyszłorocznych zawodach.


Wszystkie fotki są TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz