Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 2 czerwca 2013

Sportowy sposób na integrację

     Jedną z najlepszych metod rehabilitacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych jest oczywiście sport. Stąd pojawiła się idea igrzysk paraolimpijskich i innych zawodów, gdzie ludzie z różnymi stopniami i formami niepełnosprawności mogą również rywalizować na polu kultury fizycznej. Jak się okazuje, nie potrzeba do tego wielkich stadionów i hal – najlepszym dowodem jest Bestwina. W Domu Stałego Pobytu na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Szkoleniowego przy ul. gen. Sikorskiego, Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym „Razem” zorganizowało 1 czerwca imprezę rekreacyjno-sportową „Osoby niepełnosprawne w akcji” połączoną z „Integracyjnym piknikiem sportowym” oraz „Festynem na wesoło”.     Imprezę podzielono na część artystyczną i sportową. W tej pierwszej uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II pod kierunkiem pani Oliwii Sobieskiej wystawili sztukę pt. „Kopciuszek w wersji sportowej”. Fabułę nietrudno odgadnąć – książę wybrał oczywiście tytułowego „kopciuszka”, gdyż to właśnie ta dziewczyna, w odróżnieniu od leniwych sióstr wykazała się największym sercem do sportu. Całość okraszono piosenkami w wykonaniu zespołu „Dolce Trio”. 
 


 
     Zawody sprawnościowe przeprowadziła pani wuefistka Agnieszka Dutka, wspomagana przez uczniów – wolontariuszy. Konkurencje w jakich rywalizowano to „wyścigi rzędów” z wykorzystaniem akcesoriów (szarfa, hula-hoop, pałeczka sztafetowa, rakietka tenisowa itd.), oraz ciekawe zadania wykonywane na dziewięciu stanowiskach: układanie klocków w wieżę, przekładanie szarfy, czołganie w tunelu, rzut woreczkiem do celu, podbijanie piłeczki do tenisa stołowego, zrzucanie kręgli, rzucanie kulami z gazet do pojemnika, układanie puzzli i dmuchanie balona. Bawiono się z uśmiechem na ustach, zawodnicy nie oszczędzali nóg, a kibice gardeł. Uczestnikom na zakończenie zostały rozdane nagrody.
 
 
Wszystkie zdjęcia znajdziecie w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz