Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 16 czerwca 2013

Przebojowe "Baciary" na Święcie Gminy

     Wyjątkowo ciepła i słoneczna pogoda sprawiła, że na tegoroczne Święto Gminy Bestwina przybyły tłumy, jakich dawno nie widzieliśmy na imprezie plenerowej. Ale nie tylko pogoda stała się głównym powodem licznej frekwencji – było bowiem czego posłuchać i co zobaczyć. Organizatorzy przygotowali program, który ucieszył małych i dużych, udanie łącząc teatr i muzykę.
     
      Ponieważ festyn odbywał się w przededniu wejścia w życie nowej ustawy o gospodarce odpadami, nie mogło obyć się bez akcentów związanych z tematem segregacji śmieci. Ideę tę przybliżył najmłodszym widzom teatr „Pozytywka” w przedstawieniu pt. „O Piecyku i Kurzyku”. Dzieciaki brały czynny udział w tej interaktywnej formie teatralnej, dowiadując się przy okazji, że nie należy „karmić” pieca plastikiem czy też odpadami z kuchni. Być może po takiej nietypowej lekcji będą w stanie zachęcić do segregowania śmieci swoich rodziców?
 
 


 
     Od godziny 17.30 trwał już blok muzyczny. Największe przeboje grupy „The Beatles” wykonał zespół „Yesterday”. Grupa trochę nietypowa, ponieważ w odróżnieniu od pierwowzoru z Liverpoolu, „Yesterday” nie jest zespołem gitarowym. Charyzmatyczny wokalista potrafił jednak wzbudzić sympatię widzów i wprowadzić w nostalgiczny nastrój tęsknoty za czasami, gdy muzyka niosła ważne i wielkie treści.
 

 
     Po występie naśladowców Lennona i McCartney’a, na scenie pojawił się wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Gospodarz gminy oficjalnie otworzył imprezę, przy okazji witając gości – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bielskiego Bogusława Stolarczyka, członka Zarządu Powiatu Renatę Franasik, radnych, przedstawicieli grup i stowarzyszeń, oraz mieszkańców i gości. Zaprosił do wspólnej zabawy z „gwiazdami wieczoru”.
 


 
     A gwiazdy te to nie byle kto, tylko grupa „Baciary” – rodowici górale spod Zakopanego. W swojej twórczości łączą ze sobą melodie ludowe oraz nowe brzmienia. Nie uciekają od inspiracji muzyką rockową i elektroniczną, stąd też w krótkim czasie zdobyli wielką popularność. Nie inaczej było w Bestwinie, publiczność pod sceną dosłownie szalała, tańcząc w rytm przebojów zespołu. „Baciary” kilkakrotnie bisowały, a kto nie miał jeszcze dość, mógł zakupić ich płyty.
 


 
     Zwieńczeniem całości była zabawa ze znanym i lubianym zespołem „Albatros”, specjalizującym się w muzyce tanecznej. Gorąca noc sprawiła, że tańce trwały niemal do białego rana.
 

 
     Święto Gminy to duże przedsięwzięcie, którego zrealizowanie było możliwe dzięki hojności sponsorów. Szczególne słowa podziękowania należą się firmie „GAZ – SYSTEM S.A.”, które to przedsiębiorstwo, jako operator gazociągów przesyłowych jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Imprezę wsparły także Urząd Gminy Bestwina, Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina i firma „Teleradiosat”. Zaplecze gastronomiczne prowadził Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”, malowanie dziecięcych buzi zaproponowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”, natomiast rybnych specjałów można było skosztować na stoisku Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w mojej GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz