Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 4 czerwca 2017

Zróbmy sobie teleturniej! - Dzień Radości ze Stowarzyszeniem „Z Sercem na Dłoni”

    Zazwyczaj widzimy ich pod krawatem, w mundurach, w garniturach lub w garsonkach, jako poważnych panów i panie na odpowiedzialnych stanowiskach. Samorządowcy, nauczyciele, strażacy, dyrektorzy... są nimi w godzinach pracy, ale poza nią potrafią być mniej oficjalni i wystąpić w teleturnieju czy raczej turnieju stworzonym na kształt telewizyjnego show. Takie rzeczy tylko ze Stowarzyszeniem „Z Sercem na Dłoni”! 
    Pojedynek dwóch złożonych ze znanych w całej gminie osób drużyn miał miejsce 4 czerwca na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Nosił nazwę „Kocham cię, Gmino”. Przy tworzeniu zadań wzorowano się na programie „Kocham cię, Polsko”, ale – rzecz jasna – dostosowano je do realiów gminy Bestwina. Właściwe nazwanie przysiółków wchodzących w skład Kaniowa albo pokazanie za pomocą gestów haseł takich jak „kajak polo”, „Kaniowski Karp Królewski” czy też „Koło Gospodyń Wiejskich” wydaje się proste tylko z perspektywy widza. Cóż powiedzieć o trudniejszych i niekiedy nawet bardzo „encyklopedycznych” pytaniach – kontrowersje wzbudziło na przykład określenie wysokości sołectw nad poziomem morza. Wniosek – Wikipedia często kłamie! W roli prowadzącej wystąpiła prezes Stowarzyszenia Iwona Sojka – do pomocy miała wolontariuszy jak również członków Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie (konkurencja muzyczna).
    Skład drużyny nr 1: Urszula Kal (dyrektor ZSP Janowice), Jerzy Stanclik (przewodniczący Rady Gminy Bestwina), Grzegorz Boboń (dyrektor GOK), Wojciech Janeczko (wiceprezes i naczelnik OSP Kaniów). Drużyna nr 2: Marzena Kozak (kierownik filii GBP), Artur Beniowski (wójt gminy Bestwina), Andrzej Janeczko (zastępca naczelnika OSP Kaniów), Jerzy Sysło (mieszkaniec Kaniowa). Po naprawdę zaciętym, ale i pełnym humoru pojedynku wygrała pierwsza ekipa. Czym jednak są punkty wobec znakomitej rozrywki, jaka została dostarczona widowni?
    Turniej był częścią „Dnia Radości”, cyklicznej imprezy, jaką Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” organizuje w okolicach Dnia Dziecka. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ich przyjaciół każdy, kto zawitał na tereny rekreacyjne w Kaniowie mógł uczestniczyć w pomysłowych grach i zabawach, wygrać nagrodę w loterii fantowej, napić się dobrej kawy oraz zjeść różne smakołyki.     Niektóre konkurencje dla dzieci pozostawiono z lat ubiegłych, inne – w Kaniowie zadebiutowały. Chodzono na miniszczudłach, przetaczano dużą piłkę, a te mniejsze przewożono w taczkach. Bystre oko sprawdziło się na strzelnicy, zaś koordynacja ruchowa na stanowisku rzutów do kosza z kajaka. W piaskownicy zapanowała „gorączka złota” – znalazca monety „Euro” wygrywał darmowe lody! Najwięcej śmiechu było przy zadaniu „Kto jest kim?” polegającym na dopasowaniu zdjęć wolontariuszy Stowarzyszenia do ich fotografii z dzieciństwa – często bardzo wczesnego.
     Niezawodny i wielokrotnie nagradzany chór ZSP w Kaniowie „Divertimento” pod kierunkiem p. Urszuli Szkucik – Jagiełki dał dla zgromadzonych krótki koncert. Pokazy taneczne to dzieło studia SALSA z Pszczyny, Akademii Rozwoju „Ekspresja” oraz pary Natalia Mleczko – Jakub Gałczyński. W pewnym momencie pokaz przerwała ulewa... lecz tylko na chwilę. Imprezowicze schowali się pod dachem estrady, gdzie świetnie bawiono się do rytmu salsy lub bachaty.

    Dmuchane zamki, wielkie bańki mydlane, kolorowo pomalowane buzie, warsztaty plastyczne, baloniki... nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie sponsorzy i społecznicy poświęcający czas i środki materialne dla najmłodszych. Stowarzyszenie zebrało na cele statutowe 2804 zł., przy czym 309 zł. to dochód ze sprzedaży pysznych, domowych ciast. Zaprzyjaźnione Panie poświęciły na to wiele godzin.

    Podczas imprezy miało miejsce uroczyste powitanie zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Kacpra Głąba, który wraz ze swym opiekunem Jarosławem Bierońskim powrócił z trzydniowych zmagań o miano najlepszego erudyty wśród strażaków.


Więcej zdjęć - TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz