Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 1 czerwca 2017

Nasz wypoczynek jest w dobrych rękach

    Rozpoczął się sezon plażowy i kąpielowy. Pływanie na wolnym powietrzu, oprócz niewątpliwej przyjemności, może nieść z sobą pewne zagrożenia. Kąpiąc się po spożyciu alkoholu albo na niezbadanym akwenie, narażamy się na utratę zdrowia i życia. Z kolei zbyt mocne słońce może spowodować udar skutkujący zasłabnięciem. Żeby móc skuteczniej pomagać ofiarom wypadków w zbiornikach wodnych, jednostki OSP z gminy Bestwina oraz z Dankowic spotkały się 1 czerwca na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie. 

 
    Specjalistyczne ćwiczenia dotyczyły ratowania tonących za pomocą różnorakiego sprzętu – łodzi, kół ratunkowych, rzutek, lin itd. Po odprawie którą przeprowadził dh Jarosław Bieroński, strażacy podzielili się na dwie grupy – jedni ćwiczyli na plaży takie elementy jak wiązanie węzłów czy rzucanie kół, natomiast drugi zespół zajmował się podejmowaniem ofiary  z pokładu łódki. Oprócz druha Jarosława zajęcia prowadził jego brat Sławomir i inni wykwalifikowani ratownicy: kierownik Grupy Ratownictwa Wodnego OSP Kaniów Jacek Gruszka,  Adam Ubych, Marcin Kraus. Naczelnik kaniowskiej jednostki Wojciech Janeczko zadbał o sprawną organizację manewrów, obecni byli ponadto wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, komendant gminny Grzegorz Owczarz i prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Herbert Szeliga.


Więcej zdjęć znajduje się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz