Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 4 czerwca 2017

Cudownych rodziców mam… - III Piknik Rodzinny w Bestwince

    Znakomita artystka Urszula Sipińska nie ma wątpliwości – wszyscy nasi rodzice są cudowni. A kiedy postanawiają współdziałać, tworzą dzieła godne medialnej uwagi. Rada Rodziców w Bestwince skupia osoby przedsiębiorcze i pomysłowe, bowiem tylko takie mogły wcielić w życie ideę organizacji imprezy z dziesiątkami atrakcji. 3 czerwca Piknik Rodzinny na terenie KS Bestwinka wystartował po raz trzeci – z rozmachem, z fantazją i z godnym wsparcia celem. Dochód przeznaczony zostanie na zakup wyposażenia szkolnej sali gimnastycznej oraz renowację terenów wokół boiska sportowego. Zbierano ponadto środki na pomoc Dawidowi – mieszkańcowi Bestwinki zmagającemu się z autyzmem. 
    Przedstawicielka organizatorów Aneta Górna zapytana „na gorąco” o najważniejsze piknikowe fakty, złożyła szczególne podziękowania partnerom, patronom medialnym i sponsorom – wszyscy zostali wypisani na trzech wielkich, korkowych tablicach, zaś ich wyliczenie zajęło spikerowi kilka dobrych minut. Pomoc w różnym zakresie zaoferowała chyba większość lokalnych firm i przedsiębiorstw jak i podmioty samorządowe na czele z Urzędem Gminy.
    Rodzice i szkoła postawili w roku 2017 na sport i kulturę. Piknik rozpoczął się meczem juniorów KS Bestwinka z LKS  Mazańcowice (wygrali goście). Pobliskimi ulicami przeszedł wkrótce potem mini rajd nordic walking prowadzony przez instruktorkę Kamilę Tittor. Najmłodsi uczestniczyli w swoich własnych konkurencjach, wspinali się także po ściance. Na ofertę kulturalną złożył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów instruktorki Patrycji Rąby i występ uczniów ZSP Bestwinka. W ramach spektaklu „Roztańczona łąka” dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy, tańczyły czy też odgrywały scenki z życia zwierząt.     Sporą publiczność zgromadziły pokazy. Z odważnikami ćwiczyła Maja Konarska wspólnie z drugim instruktorem z Centrum Kettlebell w Czechowicach – Dziedzicach. Z kolei Komenda Miejska Policji w Bielsku – Białej przysłała do Bestwinki oddział antyterrorystów! Prezentacja zatrzymania podejrzanego z użyciem psa, wystrzeliwanej siatki lub kaftana bezpieczeństwa nie tylko wyglądała widowiskowo ale miała cel prewencyjny – przestrzegała przed zejściem na złą drogę i w rezultacie przed konfrontacją z tak dobrze wyszkolonymi funkcjonariuszami.    Uczniowie a następnie rodzice wieczorem zmierzyli się na głównej płycie boiska z reprezentacją samorządu gminy Bestwina w piłkarskich meczach. Mali podopieczni Waldemara Fludra wcale nie ustępowali pola weteranom, w wielu wypadkach wykorzystując z powodzeniem swoją zwinność. 


    Co było jeszcze do zobaczenia i wypróbowania? Fotobudka, dmuchane zamki i trampoliny, loteria fantowa z rowerem jako nagrodą główną, stoiska z kawą i lodami, małą gastronomia, malowanie twarzy, licytacja oryginalnych przedmiotów (piłka z podpisami piłkarzy „Podbeskidzia”, koszulka z autografem Kamila Bednarka, dwudniowy pobyt na rajdzie itd.). Całość zakończyła się zabawą taneczną z zespołem KamelBand.  


Więcej zdjęć - GALERIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz