Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Jubileuszowe nuty na kaniowskich ulicach

     Trudno w to uwierzyć, ale to już dziesiąty raz w Kaniowie zagrały rozmaite orkiestry dęte, zabrzmiały marsze, polki, a ulicami sołectwa przeszła barwna parada. 28 czerwca odbyła się Międzygminna Rewia Orkiestr Dętych – impreza słynna w gminie, w powiecie i całym województwie. Rewia jest dla wszystkich świętem dobrej muzyki i tańca, zaś dla uczniów sygnałem do rozpoczęcia upragnionych wakacji.     Organizatorem rewii jest rokrocznie Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Tym razem do występu zaproszono cztery orkiestry dęte, nie licząc oczywiście naszej. Przed publicznością zgromadzonych na terenach rekreacyjnych w Kaniowie zaprezentowały się:

- Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie
- Tarnogórska Orkiestra Dęta
- Orkiestra OSP Tąpkowice
- Orkiestra Dęta OSP Sieraków Śląski
- Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie

     Wszystkie orkiestry najpierw przeszły w pochodzie z parkingu obok kościoła na tereny rekreacyjne, następnie zagrały wspólny koncert i miały okazję do zaprezentowania się po kolei z własną wiązanką przebojów. Muzykom towarzyszyły mażoretki z zespołu „Nemezis” z Hecznarowic. Występ dziewcząt wyglądał naprawdę profesjonalnie, wielkie wrażenie wywarła synchronizacja w tańcu, ekwilibrystyczne figury i posługiwanie się batonem (pałeczką mażoretki) z wręcz cyrkową zręcznością.
     Ciekawy prezent podarowali widzom członkowie orkiestry z Sierakowa Śląskiego – wraz z muzykami wystąpił... kowal uderzający młotkami w kowadło w takt wygrywanej melodii. Czegoś takiego nie widuje się na co dzień!
 
     W podsumowaniu wójt Artur Beniowski podziękował za trud włożony w organizację rewii – szczególne słowa uznania skierował pod adresem gminnej orkiestry dętej, jej prezesa Stanisława Hamerlaka i kapelmistrz Urszuli Szkucik – Jagiełki. Każda zaproszona orkiestra otrzymała pamiątkowe upominki, wraz z wójtem wręczali je sołtys Kaniowa Marek Pękala i radny Edward Jonkisz (w imieniu Rady Gminy Bestwina).     Festyn zakończył całonocną się zabawą z zespołem „Puls” wykonującym muzykę rozrywkową, idealną do tańców pod estradą.A więcej fotografii znajduje się w LINKU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz