Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 10 czerwca 2014

Czy leci z nami pilot?

     Na razie jeszcze nie oderwali się od ziemi, ale już poczynili pierwsze przymiarki do lotu w przestworza... To oczywiście dzieci z grupy „Bratki” w przedszkolu w Kaniowie, które od dłuższego czasu poznają „na żywo” różne ciekawe zawody i spotykają się z ich przedstawicielami. 10 czerwca przedszkolaki zawitały do Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, by „od środka” zgłębić tajniki profesji pilota samolotu.     Młodzi odkrywcy podpatrzyli proces montażu samolotów, zobaczyli stojące w hangarach awionetki, a do jednej, stojącej na pasie startowym mogli nawet zajrzeć. Na wieży kontroli lotów podziwiali loty na symulatorze będące elementem procesu szkolenia lotnika. Nie było końca pytaniom o przeznaczenie poszczególnych dźwigni i przycisków w kokpicie.

     Dzieciom towarzyszyli kierownik filii GBP w Kaniowie Marzena Kozak, sołtys Kaniowa Marek Pękala, pani przedszkolanka i pracownicy parku lotniczego. Zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia – być może po latach z nostalgią spojrzy na nie dorosły absolwent przedszkola w Kaniowie – pilot Boeinga lub uczeń Szkoły Orląt w Dęblinie?Całą galeria dostępna jest TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz