Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 7 czerwca 2014

Osoby niepełnosprawne znowu w akcji

     Śmiech i dobry humor to jedni z najlepszych lekarzy. Kolejnym jest aktywność fizyczna, mówiąc prościej – sport. W stowarzyszeniu „Razem” nie brakuje jednego i drugiego, o czym mogą świadczyć imprezy takie jak integracyjny piknik sportowy pod hasłem „Osoby niepełnosprawne w akcji”. 7 czerwca piknik odbył się już po raz czwarty i oprócz gorącego słońca nad ośrodkiem rehabilitacyjno – szkoleniowym unosiły się równie gorące emocje.
     Piknik rozpoczął się od występów artystycznych. Dla podopiecznych „Razem” zatańczyli Klaudia Rąba i Michał Szlachtowski – tancerze trenujący na co dzień w klubie „Nowy Styl” i występujący na ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego. Artyści wykonali rumbę i jive’a wzbudzając duży aplauz publiczności.


     W nieco odmiennym stylu zaprezentowali się uczniowie z zespołu wokalno – tanecznego działającego przy Gimnazjum im. Ludmiły i Adolfa Kalicińskich w Dankowicach oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach. Zespół ten skupia w swoich szeregach około czterdziestu osób – na pikniku uczniowie ubrani w ludowe stroje krakowskie zatańczyli krakowiaka, kujawiaka, oberka, zaś ich młodsi koledzy – polkę. Prezes stowarzyszenia „Razem”, Maria Sysak – Łyp otrzymała od zespołu kwiaty i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz niepełnosprawnych.
     Od wielu lat ze stowarzyszeniem „Razem” zaprzyjaźnieni są wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie, a konkretnie z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Zdolności aktorskie chłopców i dziewcząt podziwialiśmy w przedstawieniu „Królewna Śnieżka” zrealizowanym pod kierunkiem Magdaleny Wodniak – Foksińskiej, której pomagała pani Ewa Sierant. Brawurowo i z humorem zagrane postacie krasnoludków, Śnieżki, księcia, macochy i innych bohaterów bardzo spodobały się widzom, a w śpiewanie piosenek włączyła się cała społeczność podopiecznych i przyjaciół stowarzyszenia „Razem”.

   Część sportową poprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Agnieszka Dutka wraz z wolontariuszami. Chętni, duzi i mali, mogli sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych – przechodzeniu przez tunel, rzucaniu piłeczkami, rzucaniu piłką do kosza, pokonywaniu sznurkowego labiryntu i innych. Część zadań umiejscowiono na przyrządach wchodzących w skład siłowni plenerowej – z tejże siłowni mogą nieodpłatnie skorzystać w godzinach pracy Ośrodka wszyscy mieszkańcy.


     Z zaproszenia na piknik skorzystał wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, radny Andrzej Wojtyła i inni goście. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” zaoferowali możliwość pomalowania buzi w atrakcyjne wzory. Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej.

Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz