Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 11 czerwca 2014

Strażackie manewry w Kaniowie

     Doskonalenie jednostek OSP w gaszeniu obiektów przemysłowych oraz dostarczaniu wody na duże odległości – oto taktyczne założenia gminnych ćwiczeń Ochotniczej Straży Pożarnej, które odbyły się w Kaniowie w dniu 10 czerwca. Ćwiczenia te miały miejsce na terenie starej oczyszczalni przy ul. Mirowskiej oraz pobliskich stawów.      Komendant gminny Grzegorz Owczarz wyjaśnił, że przygotowując akcję ćwiczebną zaplanował sprawdzenie zachowania strażaków w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się podczas wyjazdu. Symulowano zatem nie tylko gaszenie ognia, ale i udzielanie pierwszej pomocy pozorantom. 


   
      W manewrach brało udział około 70 druhów – po dwa zastępy z jednostek gminy Bestwina, oraz po jednym z Dankowic i Goczałkowic – Zdroju. Całość nadzorowali przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP z Bielska – Białej. Na miejsce przybyli także wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Bielsku  - Białej Jan Ozimina, członek tegoż Zarządu Grzegorz Gawęda jak również prezesi i naczelnicy poszczególnych jednostek.  
     Ćwiczenia podsumowano apelem urządzonym na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Tam komendant gminny omówił wszystkie elementy akcji, ponadto głos zabrali goście. Następnie strażacy zostali zaproszeni na zasłużony posiłek.Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz