Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 29 czerwca 2014

Strażacy na start!

     Strażacy z całej naszej gminy spotykają się co roku w czerwcu, aby rywalizować w zawodach sprawdzających wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną. 28 czerwca druhowie stawili się w pełnym rynsztunku na boisku sportowym w Bestwinie. Było się o co bić, gdyż na zwycięzców czekał Puchar Wójta Gminy Bestwina oraz niewątpliwy prestiż.
     W zawodach udział wzięły cztery drużyny męskie (grupa A) i jedna młodzieżowa w grupie wiekowej 16 – 18 lat. Poza oficjalną klasyfikacją wystartowali najmłodsi członkowie MDP z Bestwinki i z Kaniowa. Program obejmował tor przeszkód (dla MDP), bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe z budowaniem linii gaśniczej. Osobno, na placu przed Urzędem Gminy odbył się konkurs musztry o puchar członka zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach a zarazem wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mirosława Szemli.

     Pożarnicze zmagania obserwował wójt Artur Beniowski i przedstawiciele władz strażackich – prezes zarządu gminnego ZOSP RP Herbert Szeliga, wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP Jan Ozimina i członek tegoż zarządu Grzegorz Gawęda, komendant gminny Grzegorz Owczarz, a także prezesi i naczelnicy gminnych jednostek. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Witold Biela z PSP w Bielsku – Białej, natomiast w skład komisji weszli inni druhowie z Komendy Miejskiej PSP.


     W podsumowaniu zawodów zaznaczono, że poziom wyszkolenia strażaków bardzo się podniósł i rywalizacja przebiegała w zacięty sposób. Ostatecznie w głównej kategorii męskich drużyn pożarniczych zwyciężyła OSP Bestwinka z wynikiem 106, 9 pkt. Dalej uplasowały się OSP Janowice, OSP Kaniów i OSP Bestwina. Do Bestwinki powędrował także puchar za najlepsze wykonanie musztry. 

     Bardzo dobrze poradzili sobie młodzieżowcy. Chociaż drużyna OSP Bestwinka w starszej kategorii nie miała konkurencji, to i tak dała z siebie wszystko. Wśród młodszych nieznacznie lepszy okazał się Kaniów, ale w tym przypadku wynik nie ma większego znaczenia – liczy się udział, zaznajomienie ze sprzętem i ćwiczenie swoich umiejętności. 
Wszystkie zdjęcia są dostępne w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz