Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 22 czerwca 2014

Rajdowy rekord w Janowicach

     Magiczna liczba trzystu uczestników przekroczona! Dokładnie 306 kolarzy – amatorów stanęło na starcie IX Janowickiego Rajdu Rowerowego. Od ponad siedemdziesięciolatków do kilkuletnich dzieci – bez względu na wiek rajdowcom dopisywały humory. Sołectwo Janowice posiada doskonałe walory turystyczno – krajoznawcze, toteż przemierzając 15 – kilometrową trasę rowerzyści podziwiali zieleń pól, ogrody, lasy, pasące się konie i wszystko to, czym miejscowość może się pochwalić.
     Głównym organizatorem imprezy był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowicach i Rada Rodziców szkoły. Zarówno dyrektor ZSP Urszula Kal jak i pełniąca rolę konferansjera Jolanta Kuczyńska wyraziły nadzieję, że wiatr rozgoni deszczowe chmury - i rzeczywiście tak było. Z nieba nie spadła na jadących ani kropla. Punktualnie o godzinie 14.00 sygnał do startu dał wójt Artur Beniowski i peleton ruszył ulicami Janowic i okolic: Janowicką, Kubika, Brzozową, Górską, Zagrody, Jowisza, Taterniczą, Czernichowską, Jastrzębią, Społeczną, Graniczną, Famułki, Pszczelarską, Targanicką i na powrót Janowicką. Na czele stawki jechał nie kto inny jak ksiądz proboszcz Józef Walusiak – jako wytrawny przewodnik pielgrzymkowy bez trudu poradził sobie i z rajdowym wyzwaniem. Towarzyszyły mu panie nauczycielki ZSP – Monika Krężelok i Ewelina Olejak.
     Po dojechaniu do mety wszyscy pożywili się gorącą grochówką lub innym posiłkiem, a organizatorzy przystąpili do rozdawania nagród. Najstarszym uczestnikiem okazał się pan Antoni Góra z Pisarzowic – urodzony w 1938 roku turystyką rowerową zainteresował się właściwie dopiero na emeryturze, ale „na koncie” ma już wiele całkiem poważnych i wymagających tras. Najmłodszym dzieckiem jadącym w koszyku był Bartosz Bernacki, zaś o własnych siłach trasę pokonali mali kolarze Tomasz i Krzysztof Domeradzcy. Podobnie jak w roku ubiegłym najliczniejszą grupą okazała się reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie – uczniowie i nauczyciele przyjechali w 23 – osobowym składzie. Tytuł najliczniejszej rodziny powędrował do państwa Markiel z Pisarzowic – osiem osób. 
     Rajdowiczom oprócz wójta Artura Beniowskiego kibicowali inni samorządowcy – członek zarządu Powiatu Bielskiego Renata Franasik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Bogusław Stolarczyk, sołtys Janowic i radny Jan Stanclik, radny Stanisław Nycz. Peleton zamykał radny Jerzy Borutka wraz z panem Florianem Żołneczko.


     Kolejna część imprezy to występy artystyczne i piknik rodzinny. Na janowickiej estradzie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Regionalny „Bestwina”, po nim zaś przedszkolaki z placówki w Janowicach. Wspaniały pokaz dały mażoretki oraz zespół taneczny „Kleksy – Fleksy”. Ponadto wystąpił zespół „Ravage Campaign”, zespół „Po-Tworek” i kółko taneczne z ZSP Janowice. Do tańca przygrywał zespół „Camel – Band”.


     Rajd nie odbyłby się bez sponsorów i dobroczyńców. Należą do nich: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Urząd Gminy Bestwina, OSP Janowice, „Carbo Asecura”, „Kolnet”, Przemysław Chromik – „Chromet”, Marek Kóska – Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Adam Rezik i Małgorzata Gola – „Skład przy Białce”, Mariusz Szostak – Hurtownia „Anna”, Katarzyna Stolarzewicz – Mazurek – Kwiaciarnia „Aster”, Jakub Grzybowski – „Euro – Stal”, Piotr Wojtyła – „Wojtyła – Budownictwo”, Jolanta Raba – „Delikatesy Centrum”, Sławomir Rąba – „Piekarnia – Cukiernia”, Zofia i Bronisław Jonkisz –  „Tokarstwo Automatowe Precyzyjne”, Stanisław Kubik i Stefan Płaszczyca – „Rotor”, Wiesława i Eugeniusz Niemczyk, Jacek Sawkiewicz, Agata i Krzysztof Dziergas, Dorota Mynarska.
Wszystkie zdjęcia można oglądać w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz