Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 21 maja 2017

Złote serce Pana Tadeusza - XV Majówka Stowarzyszenia "Razem"

    Odznaczenie, które otrzymałem, jest przede wszystkim nagrodą dla Was! - podsumował  podczas majowej uroczystości członek Zarządu Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym „Razem” Tadeusz Sowiński odbierając odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Pan Tadeusz to człowiek o niespożytej energii i wytrwałości, wspólnie z prezes Marią Sysak – Łyp zabiegał o stworzenie Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego praktycznie od zera. Przyjmując 21 maja medal z rąk Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwii Cieślar laureat mówił jeszcze: Gdy piętnaście lat temu zaczynaliśmy, nie było tutaj nawet tych drzew za nami – staliśmy w szczerym polu i krok po kroku stworzyliśmy dla naszych dzieci to, co widzicie. Pukałem do wielu drzwi, zyskałem nawet przezwisko „Samolot”! Wiedzcie, że gdy Stowarzyszenie uzna, że osobom niepełnosprawnym przyda się jeszcze coś dla polepszenia ich warunków, będę Was prosić ponownie!  Przemowa wycisnęła z oczu słuchaczy łzy wzruszenia a poseł Mirosława Nykiel podarowała p. Sowińskiemu pięknego anioła.

    Doroczna „Majówka” Stowarzyszenia jest spotkaniem integrującym świat osób zdrowych i niepełnosprawnych. Wspólne popołudnie pomaga przełamać wiele barier i uprzedzeń. Chodzi o o dzielenie się dobrem – to zaznaczył w homilii ks. Mariusz Chwedczuk, wikary z Bestwiny sprawujący Mszę świętą na inaugurację spotkania. W oprawę liturgii włączyła się młodzież oazowa i sami podopieczni „Razem”. Po Eucharystii przyszedł czas na przywitania, życzenia i podziękowania. Odznaczenie dla Tadeusza Sowińskiego nie było jedynym prezentem dla „Razem” - wiceprezydent Bielska – Białej Przemysław Kamiński podarował sprzęt rehabilitacyjny ufundowany przez firmę „Polsport”. Gratulacje składał również wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, z kolei Urząd Gminy Bestwina reprezentował sekretarz Arkadiusz Maj.

    Na część artystyczną złożyły się występy podopiecznych „Razem”, przedszkolaków i uczniów ZSP Bestwina. Dopracowane choreograficznie tańce przeplatano przedstawieniami teatralnymi, ciekawie prezentowała się bestwińska legenda o „Czarnej Pani” albo spektakl „Jarzębinka”. Zorganizowano kiermasz, loterię fantową… pogoda sprzyjała przedsięwzięciu, choć silny wiatr kilka razy spłatał aktorom figla i przewrócił dekoracje.


Wszystkie zdjęcia: GALERIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz