Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 30 czerwca 2012

Orkiestrowe powitanie lata

     VIII Międzygminna Rewia Orkiestr Dętych przeszła już do historii. Nie uleciały jednak wrażenia, które pozostały w sercach mieszkańców Kaniowa i gości obecnych w dniu 30 czerwca na terenach rekreacyjnych. Trąbki, puzony, klarnety, tuby, flety, bębny i inne instrumenty rozgrzały publiczność, jeszcze bardziej podsycając lejący się z nieba słoneczny żar.


     Na imprezie zorganizowanej przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wystąpiło pięć orkiestr dużych i jedna kameralna. Były to:
          Tarnogórska Orkiestra Dęta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łodygowice
Orkiestra Policji Województwa Śląskiego
Orkiestra Dęta przy OSP Wola
Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
„Korzystny Kwintet” działający przy Uniwersytecie Śląskim w CieszynieRewia rozpoczęła się tradycyjnym przemarszem spod kościoła parafialnego na tereny rekreacyjne. Tam wszystkie orkiestry połączonymi siłami zagrały wspólnie jeden utwór. Następnie po kolei prezentowały się na estradzie, zawsze nagradzane rzęsistymi brawami. Wielkie wyróżnienie spotkało prezesa naszej gminnej orkiestry, pana Stanisława Hamerlaka. Za swoją wieloletnią działalność otrzymał on srebrną odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.
Rewia Orkiestr Dętych to także inne atrakcje. Duże zainteresowanie wzbudził występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”. Wystąpiła zarówno dziecięca, jak i dorosłą część Zespołu. Goście posłuchali tradycyjnych melodii i przyśpiewek, zaznajomili się z tańcami ludowymi oraz podziwiali oryginalne stroje laskie.Jak zawsze można było posilić się przy obficie zastawionym bufecie. Ponadto do wygrania na loterii były nagrody rzeczowe, natomiast dzieciaki mogły pomalować sobie buzie. Te dwie ostatnie zabawy zapewnili członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”. Całkowity dochód przeznaczono oczywiście na cele statutowe Stowarzyszenia.


Festyn zakończył się zabawą przy muzyce zespołu „Puls”. Nie brakowało chętnych na tańce do przysłowiowego „białego rana”.
 
Więcej zdjęć TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz