Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 2 czerwca 2012

Dzień uśmiechów i wielkich serc

      Chwile pełne wesołej zabawy przeżyły dzieciaki i ich rodzice na Rodzinnym Dniu Radości w Kaniowie. Impreza odbyła się w dniu 2 czerwca, a zorganizowała ją świetlica Środowiskowa „Słoneczko” wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z sercem na dłoni. 
   Uczestnicy przybywali na miejsce już przed godziną 15.00. Serdecznie przywitani przez prowadzącą, panią Iwonę Sojkę, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w zabawach, konkursach i różnego rodzaju zawodach. Czekały już konkurencje strzelnicze (wiatrówka i paintball), łucznictwo, przesypywanie piasku mini koparką, slalom z kijem hokejowym, minigolf, wyścigi na specjalnych nartach i w workach, malowanie buzi, tworzenie wspólnego rysunku – wszystko, co może ucieszyć młodego człowieka.
      Nieocenioną pomoc okazały różne organizacje, spośród nich na pierwszy plan wybijały się te umundurowane – Ochotnicza Straż Pożarna oraz Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice – Dziedzice. Strażacy przeprowadzili konkurs na celność prowadzenia strumienia wody z hydronetki, rozegrali mecz unihokeja,  a także czuwali nad bezpieczeństwem. U komendanta gminnego Grzegorza Owczarza można było zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
       Z kolei strzelcy przywieźli ze sobą mundury, osprzęt i atrapy broni. Można było poczuć się jak żołnierz przemierzając wojskowy tor przeszkód i ubierając prawdziwy hełm czy też bluzę w barwach maskujących. Ok. 16.30 członkowie ZS „Strzelec” przeprowadzili pokaz umiejętności taktycznych oraz poruszania się na polu walki. Pokaz wzbudził oczywiście spory aplauz, zwłaszcza wśród męskiej części widowni.

    
     Aby oddać pełny obraz całości, należy odnotować, że organizatorzy przygotowali loterię fantową, bogato zaopatrzony bufet, dmuchany zamek, natomiast pan Jacek Gruszka puszczał z estrady starsze i nowsze przeboje. Na koniec zdobywcy miejsc na podium w konkurencjach indywidualnych i rodzinnych otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Na terenach rekreacyjnych obecny był również wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, który kibicował młodym zawodnikom.
       Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by na dziecięcych twarzach zagościły szczere uśmiechy – organizacjom, instytucjom i osobom indywidualnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz