Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

piątek, 1 czerwca 2012

Na ćwiczeniach

           31 maja miałem okazję oglądać ćwiczenia Ochotniczej Straży Pożarnej, które odbywały się nieopodal mojego domu, na terenie oczyszczalni ścieków. Przedstawiam krótką relację z tego ciekawego wydarzenia.


Około godziny 18.00 na ulicy Młyńskiej w Kaniowie zawyły syreny strażackie.  Tym razem nie były jednak powodów do obaw, gdyż pożar został jedynie upozorowany na potrzeby ćwiczeń.  Komendant gminny OSP Grzegorz Owczarz wyznaczył jako obszar działań druhów z wszystkich naszych jednostek teren oczyszczalni ścieków.  Do głównych założeń oraz celów należało sprawdzenie gotowości bojowej, przygotowania sprzętu i umundurowania, sprawności poruszania się w zamkniętym pomieszczeniu, ratowanie uwięzionych pracowników oraz gaszenia ognia.

 
Gdy na miejsce przybyły już wozy z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa, komendant Grzegorz Owczarz i prezes Gminnego Zarządu OSP Herbert Szeliga rozpoczęli czynności sprawdzające. W toku akcji dokonywali oceny poszczególnych działań, zwracając uwagę na staranność i poprawność wykonania poszczególnych elementów. Druhowie musieli w aparatach z powietrzem wejść do zamkniętego pomieszczenia, znaleźć i wyprowadzić pracownika oczyszczalni, Marcelego Krausa, zarazem prezesa OSP Bestwina.
Każda z jednostek wykonywała zadania osobno, po kolei. Akcja była następnie poddawana szczegółowej analizie. W podsumowaniu, komendant stwierdził, że poziom wyszkolenia strażaków znacznie się podniósł, między innymi dzięki systematycznie organizowanym ćwiczeniom. Zmagania z symulowanym pożarem pomieszczeń technologicznych oczyszczalni  obserwował nowo zaprzysiężony wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski.Zapraszam także do obejrzenia filmu: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz