Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 16 czerwca 2012

Z wężem po boisku

     Boisko Klubu Sportowego „Bestwinka” stało się w dniu 16 czerwca areną gminnych zawodów sportowo – pożarniczych. Wzięło w nich udział 5 drużyn męskich, jedna kobieca i jedna młodzieżowa. Dodatkowo widzowie mogli obserwować pokaz umiejętności najmłodszych strażaków – Harcerskiej Drużyny Pożarniczej z Bestwinki.    Zawody rozpoczęły się ok. godziny 9.00 zbiórką strażaków na boisku. Po krótkim apelu przystąpiono do rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach. Widzowie mieli okazję zobaczyć wykonywane na ocenę elementy musztry, bieg sztafetowy (z prądownicą w roli pałeczki), bieg drużyny młodzieżowej z przeszkodami, ćwiczenie ze sprawności bojowej z użyciem motopompy – rozwijanie linii gaśniczej. Gdy drużyny wykonały przewidziane dla nich konkurencje, nadszedł czas podsumowania. W klasyfikacji generalnej dla mężczyzn seniorów dwa pierwsze miejsca zajęła OSP Bestwina (wystawiła dwie ekipy). Za nimi uplasowały się kolejno Janowice, Bestwina i Kaniów. Jeśli chodzi o drużyny kobiecą i młodzieżową, to w każdej kategorii startowała tylko jedna – obie z Bestwinki. Pomimo braku rywali nikt nie odpuszczał i oba teamy dały z siebie wszystko.


     Duże umiejętności pokazali mali strażacy – harcerze z Bestwinki, rozwijając węże i przewracając pachołki strumieniem wody, zupełnie tak samo, jak ich starsi koledzy. Prezes Józef Distel zaznaczył, że drużyny młodzieżowe to przyszłość jednostki w Bestwince, gdyż to oni właśnie przejmą pałeczkę w „sztafecie pokoleń”, w tej miejscowości trwającej już od stu lat.


    Na koniec rozdano trofea, które przekazała pani Halina Grygierzec (puchary ufundowane przez Wójta Artura Beniowskiego), oraz druh Mirosław Szemla. Na zmęczonych uczestników po części oficjalnej czekała strażacka grochówka.

Więcej zdjęć TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz