Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 24 czerwca 2012

Do Kaniowa po zdrowie i wypoczynek

   Po wielu latach marzeń, starań i ciężkiej pracy nareszcie doczekaliśmy się wielkiego otwarcia. Na terenach pożwirowych w Kaniowie powstał nowoczesny Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji z infrastrukturą na skalę ogólnopolską, a może nawet i europejską. To, że można było spotkać się na symbolicznym oddaniu kompleksu do użytku jest zasługą wielu osób – począwszy od założycieli, władz i członków Uczniowskiego Klubu Sportowego „Set” w Kaniowie, skończywszy na samorządowcach, którzy na ideę rozbudowania bazy naszych kajakpolistów popatrzyli przychylnym okiem. W rezultacie 24 czerwca 2012 roku spotkaliśmy się na obiekcie wielofunkcyjnym. Korzystać z niego będą nie tylko sportowcy, ale również wszyscy spragnieni kontaktu z wodą, słońcem i świeżym powietrzem.        Dzień otwarcia obfitował w atrakcje sportowe i kulturalne. Już od godzin przedpołudniowych trwały zawody w o Puchar Starosty Bielskiego w minitriathlonie, turniej samorządowców w siatkówkę plażową oraz turniej kajak – polo dzieci, młodzików i juniorów.

  Obiekt otworzył wójt Artur Beniowski, wygłaszając przy okazji przemówienie, w którym podziękował każdemu, kto przyczynił się do powstania Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji. Następnie głos zabrali wicestarosta Grzegorz Szetyński oraz sołtys Marek Pękala.
  Przy okazji otwarcia rozdano nagrody zdobyte w różnorakich konkurencjach. Wśród samorządowców pierwsze miejsce zdobyli Damian i Paweł Żelazny, drugie Tomasz i Jerzy Zużałek, a trzecie – Jarosław Jesionka i Artur Grabski. W mini triathlonie zwyciężyli: Rocznik 1997 i młodsi: Adrian Pryłowski (open), Justyna Iskrzycka (dziewczęta). Roczniki 1998 – 2000: Wiktoria Bobrowska (open i dziewczęta). Roczniki 2001 i młodsi: Jakub Witkowski (open), Maria Modrzyk (dziewczęta). Warty podkreślenia jest udział najmłodszych uczestników: Ani Beniowskiej (rocznik 2006) oraz Rafała Beniowskiego (2004).  Swoich sił próbowali także oldboje. Tutaj po najwyższe laury sięgnął Janusz Hałas, a za nim uplasowali się Piotr Postka, Sławomir Sojka i wójt Artur Beniowski.
      Turniej kajak – polo zarówno wśród juniorów jak i młodzików wygrali zawodnicy UKS „Set” Kaniów. Jedynie w kategorii dzieci ustąpili miejsca na najwyższym stopniu podium reprezentantom „Górnika” Czechowice – Dziedzice. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są TUTAJ
    Mieszkańców i gości zaproszono na wesołą zabawę przy muzyce zespołu „Albatros”. Ukoronowaniem sportowego święta stał się barwny pokaz sztucznych ogni.

Więcej zdjęć znajduje się w GALERII

1 komentarz:

  1. Byłem dawno temu... ciekaw jestem jak miejsce dzisiaj wygląda ;]

    OdpowiedzUsuń