Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 23 czerwca 2012

Egzotycznie i nostalgicznie na Święcie Gminy

      23 czerwca był upalnym, słonecznym dniem. Idealnym na kolejne już Święto Gminy Bestwina okraszone wieloma atrakcjami, występami zespołów muzycznych oraz wakacyjną atmosferą. Organizatorzy: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” oraz Rada Rodziców Gimnazjum w Bestwinie zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie.
   Festyn rozpoczął się występem „Flash Creep” – zespołu wykonującego głównie ballady, utwory irlandzkie i szanty. Celtyckie klimaty były dobrym wstępem do następnego punktu, a mianowicie „Coco Afro” – programu złożonego z coverów muzyki afrykańskiej i hawajskiej. Słuchacze przypomnieli sobie przeboje grup: Boney M, Goombay Dance Band,  Saragossa Band i wielu innych. Zespół prezentował się bardzo egzotycznie dzięki oryginalnym, etnicznym przebraniom.
    Gwiazda wieczoru to oczywiście Andrzej Cierniewski. Autor takich hitów jak „Tu jest twoje miejsce” czy „Dwie morgi słońca”. Artysta występował na całym świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i na imprezach tej rangi co „Piknik Country” w Mrągowie. Posiada charakterystyczny, ciepły głos, dzięki czemu w Bestwinie przyjęto go owacyjnie i śpiewano razem z nim jego najpiękniejsze utwory.
     Swoje stoiska rozłożyło na terenach rekreacyjnych wiele różnych organizacji i firm. Między innymi była to Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”, która przygotowała dla dzieci konkurs plastyczny z nagrodami. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna z Bestwiny zaprosiła dzieciaki do oglądania wozu bojowego.
      Nie zabrakło gości – przedstawicieli samorządu lokalnego, którzy wraz z mieszkańcami bawili się do późnych godzin przy muzyce zespołu „Albatros”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz