Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 29 stycznia 2017

Charytatywny koniec sezonu kolędowego

    W polskiej tradycji pieśni bożonarodzeniowe śpiewamy zwyczajowo do drugiego lutego. Ostatnie dni stycznia były zatem dla mieszkańców gminy okazją do ponownego przeżycia świątecznych wzruszeń. Licznie uczynili to 29 I na wielkim koncercie charytatywnym w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie.    Dochód z tej imprezy został przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” – za hojne wsparcie podziękowała prezes tego stowarzyszenia Iwona Sojka oraz wolontariusze. Zebrano 1571 zł i świadczy to o prawdziwej wrażliwości przybyłych widzów. Także ks. proboszcz Janusz Tomaszek nie ukrywał wdzięczności za okazanie serca potrzebującym.


    Przed publicznością w tym wyjątkowym dniu wystąpili następujący artyści: Działający przy parafii w Kaniowie chór „Antonius”, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” (zadbał również o oprawę Mszy św.), zespół wokalny „PeZet” z Kaniowa i Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie. Usłyszeliśmy m. in. muzykę filmową, ponadczasowe standardy marszowe, kolędy, pastorałki i tradycyjne życzenia. Swoją obecność podczas koncertu zaznaczyli wójt Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, radni, sołtysi oraz członkowie różnych kół i stowarzyszeń.Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz