Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 12 stycznia 2017

"Gaudeamus" w Kaniowie

    Przedszkolaki z Kaniowa są studentami! To nie żart, każde dziecko posiada swój własny indeks i uczęszcza na wykłady. Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą „Humanitas” w Sosnowcu kaniowska ZSP zaprosiła grupy pięciolatków i zerówkowiczów do zapoznania się z rzeczywistością akademicką. Na razie oczywiście w formie zabawy, ale kto wie, może ktoś z młodych pasjonatów wiedzy rzeczywiście w przyszłości będzie przeprowadzał ważne eksperymenty lub nawet zdobędzie tytuł profesora?
 

 
    „Uniwersytety Dziecięce funkcjonują u nas już od jakiegoś czasu, ich celem jest wprowadzenie najmłodszych w świat nauki. Nie chcemy raczyć ich czystą teorią, raczej pokazujemy to, co najciekawsze – doświadczenia rozwijające wyobraźnię. Zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin zaznajamiają dzieciaki z chemią, fizyką, biologią, technologiami komputerowymi itd.” – wyjaśnia koordynatorka projektu.
 


 
    Wykład na sali gimnastycznej szkoły w Kaniowie w dniu 12 stycznia rozpoczął się od uroczystego ślubowania. Tematem pierwszych zajęć były eksperymenty z temperaturą. Za pomocą ciekłego azotu prelegenci wytworzyli kłęby dymu, bańki mydlane a nawet magiczne chrupki, które przemieniły łasuchów w Smoka Wawelskiego puszczającego parę nosem. Na skosztowanie dała się namówić nawet dyrektor Krystyna Bryksa. Przy okazji mali studenci poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w laboratorium i w kontakcie z chemią domową.
 

 
Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz