Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 25 listopada 2015

Ich małe mistrzostwa

    Klasy III, IV i V szkół podstawowych z naszej gminy, podobnie jak w ubiegłych latach wzięły udział 24 listopada w memoriale poświęconym pamięci nauczycielki wychowania fizycznego Anny Krystyan. Impreza zorganizowana dzięki staraniu pani Agnieszki Dutki i klubu UKS „Wojownik” kontynuuje tradycje turniejów gier i zabaw odbywających się niegdyś w ZSP Bestwina właśnie za sprawą śp. p. Anny.

    Wystarczy właściwie kilka piłek, materace, szarfy i skakanki żeby podarować uczniom pół dnia frajdy. Bez rywalizacji nie można się obejść, ale to rywalizacja przyjazna, największym zwycięzcą jest zdrowie i radość. Memoriał promuje aktywność fizyczną w duchu fair play, ukazuje różnorodność form sportu – konkurencje zawierały elementy lekkoatletyki (biegi sztafetowe, skoki), gier z piłką, prób celności. Drużyny zostały doskonale przygotowane przez swoich wuefistów, toteż zawody przebiegły sprawnie i wesoło. Obsługi technicznej podjęły się uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II.    Memoriał otworzył i zamknął wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Wspólnie z p. Agnieszką Dutką, dyrektor ZSP Agatą Rak i p. Jarosławem Krystyanem zachęcił startujących do zabawy, zaś na koniec goście rozdali puchary, nagrody i dyplomy. Podczas trwania zawodów każda z drużyn ubrana była w pamiątkowe koszulki w kolorach swojego sołectwa. Wsparcie Memoriału zapewnili Urząd Gminy, Rada Rodziców i spółdzielnia „Pokój”. Patronatem medialnym objął imprezę „Magazyn Gminny”. Klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. Kaniów 2. Bestwinka 3. Bestwina 4. Janowice
    Zmarła w 2011 r. Anna Krystyan była wspaniałym pedagogiem potrafiącym zachęcić do sportu nawet uczniów niewykazujących uzdolnień w tym kierunku. W r. 2006 otrzymała tytuł „Nauczyciel z Klasą” za nowe pomysły i innowacje. Posiadała tytuł instruktora piłki siatkowej i ukończyła kurs kwalifikacyjny gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Zaangażowanie nauczycieli WF jest niezwykle istotne w procesie wychowawczym dziecka bo to w dużej mierze od nich zależy czy zaprzyjaźni się ono ze sportem w dorosłym życiu, czy też po prostu do niego zrazi.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz