Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 21 listopada 2015

O polski dach i polską broń

    „Armaty ukryte w kwiatach” – w ten sposób o twórczości Fryderyka Chopina wypowiedział się inny wielki kompozytor, Robert Schumann. Muzyka ma bowiem potężną siłę oddziaływania. Jeśli zaś niesie z sobą konkretne przesłanie, wpływa na losy całych narodów. Podczas tegorocznego Parafialnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory towarzyszące Polakom w kluczowych momentach historii – wojnach, powstaniach i chwilach chwały.

    Zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bestwinie, przegląd odbywał się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Ściślej mówiąc, był to pierwszy etap konkursu, gdyż zwycięzcy biorą udział w finale diecezjalnym. 165 uczestników podzielonych na różne kategorie rywalizowało 21 listopada o względy jury, w którego skład weszli: proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie ks. Cezary Dulka, kierownik kapeli Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina” Mariusz Mika oraz organista i nauczyciel gry na pianinie Kamil Strojek.

    Przywitani przez prezesa POAK w Bestwinie Franciszka Owczarza wokalne zmagania rozpoczęli uczniowie w wieku od kilku do kilkunastu lat. Dopingowani przez rodziców, nauczycieli, radnych, przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców gminy, szybko poradzili sobie z początkowym stresem. Zostali przecież profesjonalnie przygotowani do występu przez swoich opiekunów - nie tylko od strony muzycznej, zadbano również o stroje i choreografię. 


    Prowadzony przez Magdalenę Wodniak – Foksińską chór "Andante" zdobył Nagrodę Grand Prix XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Nagroda zostanie wręczona przez wójta Artura Beniowskiego podczas sesji Rady Gminy Bestwina.

Oficjalne wyniki Przeglądu znajdują się TUTAJ, natomiast wszystkie zdjęcia w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz