Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 2 grudnia 2015

Oswoić - znaczy stworzyć więzy

    Już pierwszego grudnia do Bestwiny przybył Święty Mikołaj, przynosząc podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum” miłe prezenty, a przede wszystkim chwile pełne radości. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowali dla osób niepełnosprawnych przedstawienie, w którym spotkali się na jednej scenie Mały Książę, postacie z tradycyjnych jasełek i sam dobry biskup Miry.
    Spektakl wystawiony na deskach estrady w Gminnej Bibliotece Publicznej wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego Oliwia Sobieska. Jak powiedziała, aktorzy nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania, jednakże całość wypadła bardzo dobrze. Gimnazjaliści ujawnili talenty sceniczne i muzyczne, wspólnie z niepełnosprawnymi śpiewali kolędy, rozdawali upominki i przypomnieli o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, czasie miłości i pokoju.    Tak jak w powieści Saint - Exupéry’ego, tak i w przestawieniu ważnym motywem stało się stworzenie wzajemnych więzów, „oswojenie” ze szczególnymi widzami. Podopieczni „Centrum” to wdzięczna publiczność, na każde „Mikołajki” czekają z utęsknieniem, licząc że szkolni przyjaciele na pewno ich nie zawiodą.
Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz