Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 1 października 2015

II Gra Wiejska - wygrywa mieszkaniec Jaworza!

    II Interaktywną Grę Wiejską „Poznajemy Gminę Bestwina” zorganizowano z jeszcze większym rozmachem niż przed rokiem. Do wzięcia udziału w zabawie zachęciła uczestników niebanalna forma konkursu – rozwiązywanie zadań umieszczonych na stronie internetowej – oraz atrakcyjne nagrody. Udział w grze wymagał wiedzy i umiejętności pozyskiwania informacji z różnych źródeł, co nadało całemu przedsięwzięciu walory edukacyjne.

    „Napisz, ile w gminie Bestwina znajduje się oznakowanych skrzyżowań typu rondo” – „Odszukaj na cmentarzu w Kaniowie grób szefa Obwodu AK Franciszka Bociana, zapal znicz i zrób zdjęcie” – „Podaj pełny tekst epitafium Myszkowskich z bestwińskiego kościoła” – „Podaj liczbę znajdujących się w Muzeum Regionalnym elementów zastawy stołowej po Habsburgach” – to niektóre z dziesięciu zadań postawionych przed graczami. Na ich rozwiązanie osoby zalogowane na stronie miały ponad dwa miesiące czasu. W sumie wypełnione arkusze oddało 12 graczy.    Finał gry miał miejsce 1 października w siedzibie organizatora – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie. Dyrektor GBP Teresa Lewczak poinformowała, że najlepiej z zadaniami uporał się mieszkaniec Jaworza – Adam Absalon. Jak przyznał, bardzo przydały się podczas szukania informacji źródła elektroniczne, w tym mapy Google. Dla chcącego nic trudnego, zaś fakt, że gminę Bestwina poznają ludzie mieszkający poza jej granicami, przyczynia się do jej promocji. Drugie miejsce zajęła Patrycja Walaszczyk i jej brat Antek, a trzecie – Maciej Kozak. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i sportowego zasponsorowane przez radcę prawnego Mariusza Borucha oraz Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice Bestwina reprezentowany przez dyrektor Agatę Dąbrowską. Z kolei redaktor „Magazynu Gminnego” wręczył nagrodę patrona medialnego przyznaną ośmioletniej Weronice Legutko. 


    Ponadto odbył się konkurs na najlepszy strój wiejski – mogli w nim wziąć udział wszyscy ci, którzy przyszli na finał Gry Wiejskiej w przebraniach. Jury uznało, że największą pomysłowością wykazał się Maciej Kozak wcielający się (bardzo sugestywnie) w babcię dźwigającą na plecach chrust. Maciek otrzymał zaproszenie na ufundowaną przez pracowników GBP kolację w restauracji „Ryszkówka”. Inne kreacje także cechowały się dbałością o szczegóły i humorem – w koszyku przyniesiono nawet najprawdziwszą kurę.


    Patronat honorowy nad Grą Wiejską objął wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, a patronat medialny – „Magazyn Gminny”. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i uczestnikom, zapraszając do wspólnej zabawy w przyszłym roku.Wszystkie zdjęcia można znaleźć w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz