Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 1 czerwca 2015

Wspólnymi siłami - Piknik Rodzinny w Bestwince

    Perfekcyjnie zorganizowany Pierwszy Piknik Rodzinny w sołectwie Bestwinka uzmysławia nam wszystkim jak ważna jest współpraca. Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego razem z dyrekcją Szkoły, Klubem Sportowym „Bestwinka” i wieloma innymi podmiotami doprowadzili do urządzenia w dniu 30 maja imprezy pełnej niesamowitych atrakcji. Tłumy przybywających na Piknik gości były dowodem tego, że udało się w stu procentach.    Plakaty zapowiadały mnóstwo różnorodnych wrażeń dla dużych i małych piknikowiczów. Już po godzinie 14.00 ruszył ulicami Bestwinki charytatywny Rajd Nordic Walking prowadzony przez doświadczonego instruktora Pawła Miturę – Zielonkę z Polskiej Federacji Nordic Walking. Dochód z wpisowego na rajd przeznaczono dla Adasia mieszkańca Bestwinki, podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”. Z kolei dzieci wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych: m.in. biegu z jajkiem, celowaniu rzutkami i piłkami, kręglach. Głośny doping mam, tatusiów, babć i dziadków towarzyszył każdemu małemu zawodnikowi.    Swoje „pięć minut” mieli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwince i Janowicach oraz Maltańska Służba Medyczna Kęty. Zorganizowali oni efektowny pokaz gaszenia płonącego samochodu i ratownictwa drogowego, co na pewno wzbudziło duże wrażenie na widzach. Na tym nie koniec: Prowadzący, czyli przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Górna i pan Stanisław Niemczyk zapowiedzieli dynamiczne zajęcia fitness prowadzone przez instruktorkę Annę Piątek i „Zdrowy Pokaz Mody” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką nauczycieli Bożeny Furczyk, Celiny Gonet, Zofii Dąbrowickiej, Iwony Sierackiej, Elżbiety Ryś-Jarczok. Następnie rodzice i uczniowie rozegrali na boisku „KS Bestwinka” mecz piłki nożnej. Po zaciętej rywalizacji i przewadze liczebnej na boisku uczniów ci ostatni po rzutach karnych wyszli zwycięsko.    Bogato wyposażone stoiska zapewniały zimne i gorące posiłki, ciasta pieczone przez rodziców, napoje i słodycze. Bawiono się na eurobungee i dmuchanych zamkach, z których dzieci korzystały bezpłatnie co ufundowała Rada Rodziców dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. Zaś w loterii fantowej można było wygrać cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dodatkowo podczas festynu  razem z fundacją DKMS Polska odbywał się „Dzień Dawcy Szpiku” i równolegle – badanie poziomu cukru i cholesterolu prowadzone przez pielęgniarki ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
    Całość zakończyła się zabawą taneczną ze znanym i lubianym zespołem „Albatros” wielokrotnie występującym na imprezach plenerowych w gminie Bestwina i gwarantującym muzyczne wrażenia na wysokim poziomie. 

Wszystkie zdjęcia w GALERII natomiast rozwinięcie artykułu TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz