Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 2 czerwca 2015

Uwolnij endorfiny - Dzień Radości w Kaniowie

    Tytułowe endorfiny są hormonami, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie. Bodźce mogące uwolnić ich wydzielanie to na przykład śmiech i wysiłek fizyczny. Co roku Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” regularnie dostarcza dzieciakom i ich najbliższym sporą dawkę hormonów szczęścia organizując na terenach rekreacyjnych w Kaniowie „Dzień Radości”. W przygotowanie gier i zabaw włącza się również świetlica środowiskowa „Słoneczko”.     W dniu 30 maja „Dzień Radości” odbył się już po raz kolejny. O tym, że wolontariusze ze stowarzyszenia nie popadają w rutynę świadczą coraz to nowe pomysły na konkurencje sportowe czy inne atrakcje. Kaniowskie dzieci mogły zatem poskakać w dmuchanym zamku, łowić styropianowe rybki, postrzelać z łuku, pokonywać tory przeszkód, spróbować sił w rywalizacji pożarniczej lub pościgać się w workach. Tradycyjnie ustawiła się kolejka do loterii fantowej, malowania buzi, odlewów gipsowych albo zaplatania kolorowych warkoczyków.


    Z pewnością mile zaskoczyła obecność grupy „Zapaleńcy” z Czechowic – Dziedzic specjalizującej się w atrakcjach z zakresu sztuki cyrkowej. W końcu okazja do pochodzenia po linie, puszczania olbrzymich baniek mydlanych czy chodzenia z powerizerem nie zdarza się na co dzień! Instruktorka z „Zapaleńców” pokazała także jak „wyczarować” oryginalne zabawki z baloników.     Muzycznie i sportowo rozruszały imprezowiczów chór szkolny „Divertimento” z ZSP Kaniów jak również Agnieszka Kozioł prowadząca dynamiczne ćwiczenia zumby. Nawet strażacy w polowych mundurach dali się porwać energicznym rytmom i ruszyli do szalonego tańca.

    Prezes Stowarzyszenia Iwona Sojka wyraziła ze sceny wielką radość i wdzięczność za przybycie, a szczególne zaproszenie skierowała do rodzin. Rodziny (a także grupy koleżeńsko – sąsiedzkie) mogły walczyć o specjalne trofeum w osobnym turnieju – czwórboju. Wiele śmiechu towarzyszyło przepychaniu piłeczki golfowej przez węża strażackiego, sztafecie w workach, slalomie z taczkami, rzutom beretem z estrady. Najlepiej poradziła sobie rodzina Wojciechowskich – im też przypadł tytuł Najlepszej Rodziny Dnia Radości 2015, drugie miejsce zajęły połączone siły Czopków i Sojków, a trzecie – rodzina Beniowskich, która musiała walczyć o podium w emocjonującej dogrywce. Daleki rzut beretem w wykonaniu pana wójta przesądził sprawę. Ogółem startowało osiem drużyn i wszystkim należą się duże brawa.
 
    Oto osoby i instytucje, którym Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania – bez nich „Dzień Radości” nie odbyłby się: Urząd Gminy Bestwina, Gminna Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  CKSiR, OSP Kaniów, „Zapaleńcy”, Jacek Gruszka,  Agnieszka Kozioł (Zumba z Agą), chór DIVERTIMENTO z ZSP w  Kaniowie  p. U. Szkucik - Jagiełka, Cukiernia „Asteria” z Kaniowa, Łukasz Greń, Piotr Jonkisz, Stowarzyszenie Wędkarskie ,,Kaniowski Karp Królewski” im. A. Gascha, Mirosława Maślanka  - Pub Centrum, Łukasz Pękala, Jan Sikora, Barbara Duda, Ewelina Kraus. Ciasta upiekły Panie: Barbara Duda, Monika Sowa,  Magdalena Buczek, Anna Grzywa, Agnieszka Kłoda,  Aleksandra Piętka, Krystyna Blama,  Katarzyna Kłoda.


    Stowarzyszenie „Z Sercem na Dłoni” zaprasza za rok na kolejny „Dzień Radości” oraz na inne imprezy organizowane przez wolontariuszy i ich przyjaciół. Przychodząc, pomagasz potrzebującym dzieciakom!

Wszystkie zdjęcia znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz