Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 16 czerwca 2015

Sport nie zna ograniczeń

    Szybciej, wyżej, mocniej – dewiza olimpijska przyświeca nie tylko uczestnikom igrzysk. Jest to wyzwanie dla każdego, dla małych i dużych, starszych i młodszych, zdrowych i niepełnosprawnych. W Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” aktywność ruchowa to ważny element rehabilitacji. Mowa tu ćwiczeniach prowadzonych w ramach terapii, ale także po prostu o zabawie. 13 czerwca odbyła się na terenie Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego V Impreza sportowo – rekreacyjna pod hasłem „Osoby niepełnosprawne w akcji” połączona z IV Integracyjnym Piknikiem Sportowym. Na to wydarzenie podopieczni „Razem” czekają przez cały rok prawie tak samo niecierpliwie jak na Boże Narodzenie!


    Wszystkich uczestników przywitała prezes Stowarzyszenia, pani Maria Sysak – Łyp. Słowa wdzięczności skierowała do wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, do dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, wszystkich wolontariuszy, sponsorów i pracowników Ośrodka. Szczególne podziękowania otrzymała pani Ewa Oczadły – autorka wielu interesujących projektów realizowanych w Stowarzyszeniu.
    Część artystyczna została przygotowana przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Oliwii Sobieskiej. Młodzi aktorzy wystawili dwie krótkie, wesołe bajki gdzie pokazali jak ważna jest higiena – mycie całego ciała, owoców i warzyw, zdrowe odżywianie, sport. Uzupełnieniem przedstawienia stał się pokaz tańca z elementami gimnastyki artystycznej wykonanego przez uczennice Gimnazjum.
    Konkurencje sportowe przeprowadziła Agnieszka Dutka – nauczyciel wychowania fizycznego. Zarówno osoby zdrowe jak i niepełnosprawne pokonywały slalomy, przenosiły piłeczkę na rakietce, rzucały do kosza piłką do koszykówki lub przechodziły przez tunel. Wszyscy chętnie wzięli ponadto udział w szukaniu skarbów. Zadania nie ułatwiał upał, lecz wysiłek wynagrodziły dyplomy i medale.Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz