Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 30 września 2014

Przedszkolaki biją rekordy... i dbają o zęby!

    Rekord Guinnessa pobić mogą nawet kilkulatki! A jeśli bicie rekordu łączy się zarazem z promocją zdrowia, pomysł można jedynie chwalić. 30 września polskie przedszkolaki wzięły udział w ogólnokrajowym szczotkowaniu zębów – przez dwie minuty o godzinie 12.00 dzieci od Tatr po Bałtyk chwyciły za szczoteczki i powiedziały próchnicy: „nie dzisiaj”. 

    Akcję organizowała w Polsce Akademia Aquafresh. Nauczyciele w przedszkolach realizowali zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem – próchniaczkiem”. Program nie ominął również gminy Bestwina – dzięki uprzejmości pań z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie miałem okazję obserwować jak przebiegała akcja w tej właśnie placówce. Mali uczestnicy dzielnie szorowali na przedszkolnym tarasie swoje zęby, wyrabiając w sobie zdrowe nawyki. Stali się częścią oszałamiającej liczby 313 328 dzieci, która będzie wpisana do słynnej księgi rekordów. Poprzedni rekord wynosił 177 000 i został ustanowiony w Indiach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz