Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 25 maja 2014

Zdrowie nie zna granic

     Pięć gmin na terenie naszego powiatu – w tym Bestwina – wzbogaciło się o atrakcyjny, ogólnodostępny sprzęt sportowy. Mowa o popularnych siłowniach zewnętrznych, z których może skorzystać każdy, pod warunkiem, że ukończył 14 rok życia lub osiągnął 140 cm wzrostu. Siłownie powstały dzięki staraniom Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”, ponadto projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.
 


     Uroczyste otwarcie siłowni miało miejsce w dniu 23 maja kolejno w następujących miejscach: - Rudzica (plac zabaw przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Spółdzielczej), Jaworze (ul. Koralowa, bezpośrednie sąsiedztwo kompleksu sportowego), Czechowice-Dziedzice (Park Miejski „Lasek” ul. H. Sienkiewicza), Wilamowice (ul. Paderewskiego (przy LKS „Wilamowiczanka”), Kaniów (Gminny Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, ul. Malinowa). Aktywny udział w oddawaniu kompleksu do użytku brała młodzież z miejscowych gimnazjów oraz z Republiki Czeskiej, a konkretnie z Beneszowa Dolnego, który jest miastem partnerskim Wilamowic. Sympatyczni goście z Czech objechali autokarem wszystkie pięć gmin, zawiązując przy okazji wiele nowych znajomości. Dwujęzyczna nazwa projektu: „W zdrowym ciele zdravý duch - integracja w sferze rekreacji i sportu” wskazuje zresztą na chęć dalszego pogłębiania współpracy międzynarodowej.
     Wraz z młodzieżą na teren siłowni przybyli samorządowcy i przedstawiciele LGR. Dokonali oni oficjalnego otwarcia, a także wręczyli nagrody w konkurencjach sportowych. Byli to m.in: Janusz Pierzyna – wójt gminy Jasienica i wiceprezes Zarządu LGR, Artur Beniowski – wójt gminy Bestwina i skarbnik LGR, Stanisław Gawlik - zastępca burmistrza Wilamowic i członek Zarządu LGR, Maciej Kołoczek - zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic i członek Zarządu LGR, zastępca wójta gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach – Dziedzicach Bartłomiej Fajfer, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, radni i sołtysi poszczególnych miejscowości. Biuro LGR reprezentowały panie Malwina Kleszcz i Barbara Strońska.     Zawody sprawnościowe przeprowadzili wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” działającego w Kaniowie. Konkurs obejmował wykonywanie ćwiczeń na przyrządach: orbiterku, piechurze, wioślarzu, jeźdźcu, drabince, podciągu nóg i podwójnym pajacyku. Liczył się czas i poprawność wykonania zadania, dodatkowo można było odjąć sobie sekundy w zależności od ilości pociągnięć na drążku. Wolontariusze zaproponowali także dodatkowe konkurencje – strzelanie z dmuchawki, slalom, rzucanie strzałkami do tarczy.
      W erze pracy siedzącej, częstego korzystania z komputera, konsol, tabletów, o aktywności fizycznej powinniśmy pamiętać szczególnie. Urządzenia położone w atrakcyjnych miejscach – w przypadku gminy Bestwina nad wodą – mogą pomóc w zrobieniu pierwszego kroku na drodze do świetnej sylwetki i doskonałej kondycji.
Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz