Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 20 maja 2014

Wspólne rozwijanie skrzydeł

     Coroczna majowa impreza odbywająca się na terenie Domu Stałego Pobytu prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” to wyjątkowe spotkanie, na którym członkowie i podopieczni dziękują wszystkim swoim dobroczyńcom – sponsorom, władzom samorządowym, indywidualnym ofiarodawcom i po prostu każdemu, któremu los niepełnosprawnych nie jest obojętny. Oddany w zeszłym roku do użytku dom przy ul. Sikorskiego w Bestwinie jest oczywiście piękny i nowoczesny, ale wymaga bieżącego utrzymania. W tym względzie polskie prawo bardzo ogranicza pomoc państwową i samorządową, toteż prezes Maria Sysak – Łyp i zrzeszeni w „Razem” bardzo aktywnie poszukują środków zapewniającym mieszkańcom bezpieczną egzystencję. Zapewnienia o pomocy padały podczas majówki z różnych stron dość często i miejmy nadzieję, że nie będą to słowa rzucane na wiatr.

   
   Obecni na spotkaniu w dniu 17 maja goście – w tym parlamentarzyści – Stanisław Szwed, Małgorzata Pępek i Mirosława Nykiel wraz z wójtem gminy Bestwina Arturem Beniowskim, przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej, PFRON-u i innych organizacji zgodzili się, że w naszym prawodawstwie potrzebne są zmiany, obiecując, że będą poszukiwali rozwiązań, które mogłyby uczynić lżejszym los stowarzyszeń takich jak „Razem”.
    Słowa nadziei wybrzmiały również podczas Mszy świętej, którą odprawili w domowej auli księża Jacek Gasidło z Bielska – Białej i Roman Berke z Bestwiny. Ksiądz Jacek opowiedział podczas homilii o cudach wymodlonych za wstawiennictwem niedawno kanonizowanych papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II, nakreślił również sylwetkę patrona domu „Razem”, św. abpa Józefa Bilczewskiego pochodzącego z niedalekich Wilamowic.

    
    Ponieważ imprezie przyświecało hasło „Rozwijamy skrzydła”, artystyczne skrzydła rozwinęły przedszkolaki z Bestwiny, przygotowane przez panią Mariolę Zyzańską. Dzieci odtańczyły tańce góralskie, śpiewały piosenki, zagrały na prostych instrumentach. Wspaniale zatańczyli również niepełnosprawni podopieczni stowarzyszenia „Serce dla serca” z Bielska – Białej. Goście mogli wziąć ponadto udział w loterii z atrakcyjnymi fantami, zakupić ciasto czy wyroby rękodzielnicze. Mimo niepewnej, pochmurnej pogody majówka bardzo się udała.    Przewodnicząca „Razem” Maria Sysak – Łyp razem z członkiem zarządu Tadeuszem Sowińskim dziękowali za przybycie gościom, którzy wypełnili aulę do ostatniego miejsca. Szczególne wyrazy uznania i dyplom za owocną i długoletnią współpracę otrzymała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Lewczak. Przewodnicząca poinformowała także o dalszych zamierzeniach Stowarzyszenia, zapraszając do korzystania z oferty ośrodka – zabiegów rehabiilitacyjnych i badań lekarskich takich jak badanie osteoporozy.

Wszystkie zdjęcia są TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz