Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 13 maja 2013

Zasłużone laury naszych druhów

     Strażak nie kalkuluje, czy coś mu się opłaca, czy nie. Kiedy trzeba, wkłada bojowy kombinezon i hełm, biegnąc ratować ludzkie życie i mienie. Służbę postrzega jako coś więcej niż tylko pracę, wzorując się na nieugiętym św. Florianie. Takie właśnie myśli przewijały się w homilii księdza Cezarego Dulki, wygłoszonej podczas Mszy świętej odprawionej z okazji gminnego Dnia Strażaka. Centralne obchody w tym roku miały miejsce 11 maja w Bestwinie i choć pogoda nie dopisała, tradycyjnie zadbano o dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. W efekcie mieszkańcy mogli podziwiać strażaków w pełnym szyku paradnym, z asystą sztandarów i orkiestry. 


     Po liturgii i złożeniu kwiatów na cmentarzu strażacy przeszli z kościoła Wniebowzięcia NMP pod strażnicę, gdzie komendant gminny Grzegorz Owczarz dał sygnał do rozpoczęcia akademii. Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Herbert Szeliga serdecznie przywitał zaproszonych gości oraz  druhny i druhów. Komendant Grzegorz Owczarz oraz druh Jan Cholewa dokonali przeglądu zgromadzonych pododdziałów, po czym poczet flagowy wciągnął na maszt flagę państwową. W kolejnej części akademii zaproszono księdza proboszcza do poświęcenia łodzi wiosłowej o wdzięcznej nazwie „Martusia”, wyremontowanej dzięki zaangażowaniu strażaków z OSP Bestwina.
     Uroczystość Dnia Strażaka to okazja do wręczenia odznaczeń. Także i w tym roku uhonorowano wyróżniających się druhów.

  


 
   Gdy odznaczeni wrócili do szeregu, zaproszeni goście – wójt Artur Beniowski, wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach Mirosław Szemla oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Jan Cholewa wygłosili krótkie przemówienia, życząc strażakom wszelkiej pomyślności, opieki św. Floriana i jak najmniej interwencji przy różnorakich zdarzeniach. Ze względu na deszcz nie przemawiano zbyt długo. Dzielnie znoszący niepogodę strażacy zostali zaproszeni na gorący posiłek. Warto dodać, że całą uroczystość uświetniła swoją grą Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, prowadzona przez prezesa Stanisława Hamerlaka i kapelmistrz Urszulę Szkucik – Jagiełkę. Jak zwykle muzycy przygotowali bogaty i ciekawy repertuar.Więcej zdjęć w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz