Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 27 stycznia 2013

Muzyczny prezent dla chorych dzieciaków

    Było skocznie, melodyjnie i bardzo gorąco. Kiedy na scenie pojawiają się tacy artyści jak 27 stycznia w Kaniowie, to z góry wiadomo, że nikt z publiczności nie będzie w stanie spokojnie usiedzieć na swoim miejscu. Udaną zabawę zapewnili w niedzielny wieczór Piotr Mirecki, Małgorzata i Jan Stachura oraz Jakub Foltak. Są to muzycy doskonale w naszej gminie znani – Piotr jest mieszkańcem Kaniowa, Kuba – Janowic, a wszyscy mają już za sobą występy w telewizji (np. „Must be the music”, „Dzień dobry TVN”, „The voice of Poland”), na festiwalach i przeglądach. W kaniowskim Domu Strażaka wystąpili na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz pomocy dzieciom, młodzieży i rodzinom „Z sercem na dłoni”. Dochód z biletów – cegiełek przeznaczono na leczenie i rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia. 

   Wykonawcy postarali się o to, by utwory zapadły w pamięć. Zagrali kolędy w bardzo ciekawych aranżacjach, kompozycje własne i covery znanych artystów, choćby Leonarda Cohena lub Erica Claptona. Chętnie sięgali po inspiracje latynoskie albo jamajskie, od flamenco po reggae. Do wspólnego śpiewania zachęcili publiczność, chyba najbardziej dały się porwać zabawie tańczące pod sceną dzieci. Sami muzycy dzięki swojemu poczuciu humoru i błyskotliwym komentarzom pomogli widzom zrzucić z siebie maskę powagi, zapomnieć o problemach, zmartwieniach. 
  Po zakończonych bisach przeprowadzono na cele Stowarzyszenia licytację atrakcyjnych fantów: Tortu w kształcie serca ufundowanego przez piekarnię i cukiernię „Tysia” z Bestwiny, biletów dla dwóch osób na spektakl teatralny ofiarowanych przez Teatr Polski w Bielsku – Białej, oraz zaproszenia na romantyczną kolację dla dwojga, które podarowała „Willa Eureka” z Czechowic – Dziedzic. Licytację brawurowo poprowadził pan Jacek Jonkisz. 

   Stowarzyszenie „Z Sercem na dłoni” gratuluje szczęśliwym zwycięzcom i dziękuje hojnym sponsorom. Oczywiście kłania się nisko mieszkańcom Kaniowa, ich rodzinom i innym gościom przybyłym by wesprzeć nasze dzieci. Osobne podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie za udostępnienie sali i wszelką pomoc w sprawnym zorganizowaniu koncertu. 

Wszystkie zdjęcia w LINKU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz