Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 12 stycznia 2013

Kolędowali z gwiazdą i turoniem

     Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek stał się w Bestwince doroczną tradycją, bez której trudno sobie wyobrazić okres świąteczno – noworoczny. Dzieci i młodzież uczestniczą w Przeglądzie coraz chętniej, kontynuując dawne tradycje, przebierając w oryginalne stroje i angażując całe rodziny w swoje przygotowania.

   W tym roku kolędnicy z gminnych szkół i przedszkoli w liczbie ok. 290 spotkali się w kościele pw. św. Sebastiana w dniu 12 stycznia – już po raz siódmy. Przegląd zorganizował ksiądz proboszcz Józef Baran we współpracy z panią Wiesławą Ochman – Szeligą, wieloletnią dyrektor szkoły. Impreza rozpoczęła się od występów przedszkolaków, a po nich zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, z podziałem na grupy wiekowe i kategorie: zespoły, chóry oraz solo - duet. Zmagania oceniało Jury w składzie: mgr Józef Maziarz, mgr Patrycja Broda i mgr Ewa Aprias. Patronat medialny objęły „Wieści Parafialne”, „Magazyn Gminny” i portal internetowy www.gminabestwina.info. 


Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez głównego sponsora, a zarazem gospodarza konkursu, ks. Józefa Barana. Pani Wiesława Ochman – Szeliga z uznaniem dodaje, że wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu prezentowali wysoki poziom wokalny oraz duże zdolności instrumentalne. Organizatorzy pragną też serdecznie podziękować członkom Jury, wszystkim uczestnikom, nauczycielom i instruktorom za przygotowanie do konkursu oraz rodzicom za pomoc w organizacji transportu i stworzenie sprzyjającej atmosfery.


Aby zobaczyć więcej, kliknij w LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz