Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 24 stycznia 2013

Strażacy z Kaniowa na Mistrzostwach Ratowników Medycznych

    W dniach 22-25 stycznia odbywała się VIII edycja Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym pod nazwą „Szczyrk 2013”, zorganizowanych przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz powiat bielski. W zawodach brały udział 43 załogi, m.in. z Niemiec, Ukrainy i Litwy. Zmagania ratowników są dla nas interesujące z tego względu, iż jedna z konkurencji, w dniu 24 stycznia miała miejsce na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. W organizację i zabezpieczenie przedsięwzięcia włączyli się druhowie z OSP Kaniów, pomagający doraźnie także  w przeprowadzeniu zawodów.


   Zadaniem załóg ratowniczych było udzielenie fachowej pomocy ofiarom wypadku lotniczego. W tym celu przeprowadzono symulację z udziałem pozorantów. Uczestnicy mieli dokonać wstępnego rozpoznania, ustalić liczbę ofiar, stopień doznanych obrażeń, a następnie przystąpić do czynności ratowniczych. Komendant gminny OSP Grzegorz Owczarz, komentując udział jednostki z Kaniowa, powiedział: OSP Kaniów jest współorganizatorem tego etapu zawodów ratowniczych. Czuwamy nad ich przebiegiem, a jeśli któraś z ekip poprosi naszych druhów o pomoc, włączamy się w symulację udzielania pierwszej pomocy. To ważne ćwiczenie, gdyż nigdy nie można wykluczyć, że będziemy kiedyś musieli naprawdę pomóc ofiarom katastrofy awionetki.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli: Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz były Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz