Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 2 września 2012

Plon niesiemy, plon w gospodarza dom

     W niedzielę, 2 września w parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie dziękczynienie za plony składali rolnicy, gospodynie i wszyscy, którzy korzystają z darów natury. Była to dobra okazja do zauważenia codziennego trudu ludzi związanych z ziemią i docenienia tego, co nie zawsze jest dane ludziom zamieszkującym naszą planetę. Nie było powodzi ani innych wielkich kataklizmów, stąd dziękczynne „Te Deum” za cały rok wybrzmiało wyjątkowo donośnie.
     Liturgię Mszy świętej sprawował ks. wikariusz Roman Berke, który wraz z ks. proboszczem Cezarym Dulką przyjmował od delegacji mieszkańców wieńce, chleby i kosze pełne owoców i warzyw Składali je starostowie – Agata i Dariusz Chmielniak oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z prezes Jadwigą Oziminą na czele. Towarzyszył im poczet sztandarowy strażaków dowodzony przez prezesa OSP Bestwina Marcelego Krausa. Władze samorządowe reprezentował wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i sołtys Bestwiny, radna Maria Maroszek.
      W homilii ks. Berke podkreślił wartość pracy ludzkiej, akcentując fakt wybrania nas przez Boga jako „pierwociny stworzeń”  - stąd wypływa obowiązek dbania o powierzony nam świat ze wszystkimi jego dobrami.
     Po uroczystościach gospodynie wraz z gośćmi udały się do Domu Strażaka na poczęstunek – tam przy śpiewie tradycyjnych pieśni wręczono wieńce wójtowi – gospodarzowi gminy, a także starostom. Nastąpiły okolicznościowe życzenia i przemówienia, gratulowano pomyślnych zbiorów i życzono jeszcze lepszych na kolejne lata.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz