Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 30 listopada 2016

Jesteśmy sportową rodziną – IV Memoriał Anny Krystyan

    Ruszyły do boju sztafety, w dal poleciały piłki a mury sali gimnastycznej ZSP w Bestwinie zatrzęsły się od okrzyków dopingu. Każda szkoła biorąca udział w Memoriale Anny Krystyan chciała udowodnić innym, że od strony sportowej nie ma sobie równych. Szybciej, wyżej, mocniej! – głosi znane, olimpijskie hasło. Chodzi jednak również o pamięć o pani Ani, znakomitym pedagogu i pomysłodawczyni cyklu gier i zabaw ruchowych dla uczniów. Wszystkie dyscypliny, na przykład piłka nożna, siatkówka czy kajak – polo wymagają przecież ogólnej sprawności fizycznej i koordynacji, te zaś cechy warto rozwijać od najwcześniejszych lat. Wiedziała o tym doskonale Anna Krystyan, wie i pani Agnieszka Dutka prowadząca wyjątkową imprezę poświęconą swojej poprzedniczce.    Udział w zawodach w dniu 29 listopada wzięły klasy III, IV i V szkół w Bestwinie, Bestwince, Janowicach i Kaniowie, natomiast pomoc sędziowską zapewniły uczennice bestwińskiego gimnazjum. Sprawdzano szybkość, zwinność, celność, skoczność, orientację. Ważna była dokładność wykonywania ćwiczeń, kładli na nią nacisk nauczyciele wychowania fizycznego przygotowujący swoich podopiecznych do Memoriału. To wszystko zaprocentuje na dalszych etapach edukacji sportowej, od dziecka aż po seniora.     Jan Paweł II powiedział: Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację – ideały streszczone w przemówieniu świętego papieża są zatem obecne w Memoriale Anny Krystyan.    Turniej otwarty został przez wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego jak również dyrektor ZSP Bestwina Agatę Rak. Konkurencjom przypatrywał się mąż śp. Anny, pan Jarosław Krystyan, natomiast na ceremonię zamknięcia przybył zastępca wójta Marcin Kanik. Uroczyście wręczył nagrody, dyplomy i podziękowania dla nauczycieli. Powiedział: „Już sam udział w tym wyjątkowym memoriale jest zwycięstwem. Daliście z siebie wszystko i chociaż była prowadzona klasyfikacja punktowa to zawodnicy z każdej miejscowości mogą czuć się złotymi medalistami”.


Wyniki IV memoriału Anny Krystyan

Klasy III: 1. Bestwinka; 2. Bestwina; 3. Kaniów; 4. Janowice
Klasy IV: 1. Bestwina; 2. Bestwinka; 3. Janowice i Kaniów
Klasy V: 1. Kaniów; 2. Bestwina; 3. Bestwinka; 4. Janowice

Klasyfikacja generalna: 1. Bestwina; 2. Bestwinka; 3. Kaniów; 4. Janowice

Nagrody rzeczowe, medale, słodycze i serki ufundowali sponsorzy: Urząd Gminy Bestwina, UKS „Wojownik”, firma „Danone”, „Solidarność”, „Kupiec.pl”. Patronat medialny nad całym przedsięwzięciem objął „Magazyn Gminny”.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz