Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 29 grudnia 2014

To był udany rok!

    Powoli przechodzi do historii rok 2014. Był to dla mnie rok intensywnej pracy ale i wielu ciekawych wydarzeń. Minął szybciej niż się spodziewałem, jednak wspomnienia pozostają i myślę, że warto napisać dla Was krótkie - czy może trochę dłuższe - podsumowanie. Na blogu pojawiły się 74 wpisy. Nie wszystkie dotyczą tego czym zajmuję się w ramach pracy, starałem się od czasu do czasu wrzucić recenzję filmu, książki czy też relację z podróży. Dzięki temu "Chatka nad stawem" i jej fanpage zachowują swój charakter skrzynki z rozmaitościami, czyli to co było moim zamysłem od samego początku.
     Nie jest jednakowoż tajemnicą, że większość moich tekstów pojawia się w "Magazynie Gminnym" i na stronie www.bestwina.pl, której jestem współredaktorem. Jest to wiodąca witryna informacyjna na której wieści z gminy Bestwina pojawiają się najszybciej, prosto spod klawiatury redaktora. Staram się, by były one oryginalne w treści, bardzo rzadko uciekam się do kopiowania z innych serwisów. Na urzędowej stronce znajduje się najwięcej zdjęć. co za tym idzie zachęcam Was do czytania i oglądania. Cały czas działa też moja autorska galeria, prowadzona od roku 2011. Na bieżąco aktualizuję profil na Facebooku i Instagramie, posiadam także konto na Twitterze.
     W mijającym roku wiele moich zdjęć i tekstów można było znaleźć w lokalnych serwisach gazetach i czasopismach - wersjach papierowych i internetowych ("Mój Powiat", www.region.info, ww.beskidzka24.pl, System Informacji Turystycznej Powiatu Bielskiego). Współredagowałem strony internetowe instytucji i organizacji działających na terenie gminy Bestwina - jest to m.in. Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Muzeum Regionalne im. ks. Zygmunta Bubaka, Gminna Biblioteka Publiczna, strony szkół podstawowych i gimnazjów, straży pożarnych. Sporo materiałów znalazło się na stronie prowadzonej przez pana Jarosława Zolicha http://janowice-bestwina.pl. Dwa duże artykuły i wywiad weszły w skład książki doktora nauk medycznych Franciszka Magi pt. "Bestwina i moja droga". Pomagałem w opracowaniu tomika wierszy podsumowującego poetycki konkurs "O Palmę". Współpracuję również z autorem tekstów satyrycznych Władysławem Koziełem - "Dziadkiem Władkiem z Bestwiny".
     Osobiście uczestniczyłem w bardzo wielu różnego rodzaju wydarzeniach - były to zebrania wiejskie, zebrania sprawozdawcze straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji, zawody sportowe, imprezy plenerowe, wystawy, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi, jubileusze, akademie szkolne. Z pewnością zapamiętam wizytę potomków Leona Habsburga w Bestwinie, trasę po powiecie bielskim podczas której otwierane były siłownie plenerowe albo też spotkanie z gwiazdą mojego dzieciństwa - Andrzejem Markiem Grabowskim. Wszystko zostało uwiecznione w artykułach i na zdjęciach.
    Duże wrażenie wywarła na mnie podróż do Grecji, jednakże nie brakowało i eskapad w bliższe okolice. Rajdy rowerowe "Na Kole bez Pole" i Janowicki Rodzinny Rajd Rowerowy są niewątpliwie ciekawymi propozycjami dla miłośników "dwóch kółek", natomiast Pszczyńska Gra Książęca - dla poszukiwaczy przygód.
   Niezwykle sobie cenię działalność w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni" - wszystkich zachęcam do włączenia się w inicjatywy podejmowane przez to Stowarzyszenie gdyż mają one na celu poprawienie losu osób najbardziej potrzebujących.


     Dziękuję wszystkim których wymieniłem i nie wymieniłem, a dane było mi się z nimi spotkać i współpracować!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz