Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 21 grudnia 2014

Jasełka w krainie bajek i baśni

    Sezon kolędowo – jasełkowy rozpoczął się w gminie Bestwina już w piątek, 19 grudnia. Był to wielki dzień dla uczniów szkoły podstawowej im. św. Jana Kantego, ich rodziców i nauczycieli. Po wielu dniach prób, przygotowań, robienia dekoracji i szycia strojów zaprezentowano szerokiemu audytorium przedstawienie pod tytułem „Bajkowa Kolęda”. Spektakl należy uznać za wielkie przedsięwzięcie, ponieważ brała w nim udział praktycznie każda klasa. Wszyscy mieli okazję do zaprezentowania aktorskich lub muzycznych talentów.

     Zamysłem twórców jasełek stało się zrealizowanie ich w konwencji nieco innej niż ta tradycyjna. W scenariusz wpleciono motywy z popularnych baśni Andersena, braci Grimm, Carlo Collodiego, Charlesa Perraulta i innych twórców. Dary Dzieciątku złożyli zatem Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami oraz wiele postaci znanych z lektur naszego dzieciństwa. Pojawiły się jednak również nasze swojskie akcenty - dzieci ubrane w bestwiński strój regionalny złożyły życzenia „po naszemu”. Kolędy i pastorałki wykonał szkolny chór „Cantata” prowadzony przez Magdalenę Wodniak – Foksińską.     Wysoki poziom gry aktorskiej i wspaniałe dekoracje oczarowały rodziców i zaproszonych gości ale nad wszystkim tym czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły, którym także należą się wielkie brawa. Efekty świetlne były możliwe dzięki zastosowaniu nowo zakupionej instalacji oświetleniowej – o środki na ten cel wystarał się uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II Piotr Niemczyk wraz z przyjaciółmi – młodzi społecznicy otrzymali po przedstawieniu podziękowania od dyrektor ZSP Agaty Rak.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz