Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

piątek, 12 grudnia 2014

Praise the Lord!

     Pieśni gospel, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie są tylko domeną Amerykanów. Co prawda ten gatunek muzyczny ze Stanów Zjednoczonych się wywodzi, lecz już dawno rozpowszechnił się na innych kontynentach. Teraz szturmem zdobywa Polskę. Gospel jest muzyką o charakterze chrześcijańskim, zresztą angielskie „gospel” oznacza także ewangelię. Zazwyczaj gospel wykonują chóry, lecz spotyka się również znanych solistów.
     W Janowicach już od dwóch lat organizowany jest przegląd konkursowy pod nazwą „Praise the Lord” organizowany przez ZSP im. Marii Konopnickiej. Tegoroczny konkurs odbył się w dniu 5 grudnia w kościele parafialnym św. Józefa Robotnika, a zaprosiły na niego panie nauczycielki Marlena Niemczyk – Handzlik, Anna Marek, Dorota Pollak, Ilona Wójtowicz wraz z p. dyrektor Urszulą Kal i księdzem proboszczem Józefem Walusiakiem. Łącznie udział wzięło ok. 115 uczestników w różnym wieku – od najmłodszych klas po gimnazjum. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem śpiewali żywiołowe pieśni wyrażające radość z bycia chrześcijaninem. 
     Konkursowe Jury: Ewa Biłas – Pleszak, Daniel Stanclik i Barbara Korczyk nie miało łatwego zadania. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach, przyznać nagrodę Grand Prix (Chór „Andante”) oraz nagrodę specjalną (Mateusz Pollak.


     Pełna lista zdobywców poszczególnych miejsc znajduje się na stronie internetowej www.bestwina.pl

A więcej zdjęć w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz