Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 19 lutego 2014

Karnawałowy zawrót głowy

     Prestiżowy tytuł „Szkoły odkrywców talentów” zobowiązuje. W uhonorowanej nim placówce, jaką jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwinie uzdolnionych uczniów oczywiście nie brakuje. Ale – jak to z talentami bywa – trzeba je znaleźć i tak jak diamenty „oszlifować”. O to troszczą się już nauczyciele i instruktorzy, przez cały rok prowadząc różnego typu zajęcia. Efekty pracy dzieci, młodzieży i dorosłych można było podziwiać na imprezie środowiskowej odbywającej się w dniu 15 lutego pod hasłem „Karnawałowy Zawrót Głowy”.     Na samym początku dyrektor szkoły Agata Rak zwróciła uwagę na sukces członków szkolnego koła medialnego prowadzonego przez panią Katarzynę Krywult. Autorzy wyróżnionego w Parlamencie Europejskim bloga „Instrukcja obsługi języka polskiego” (o czym szerzej w innym artykule) zaprezentowali się na scenie, pokazali nagrodę i opowiedzieli o swojej działalności. Na prezentacji multimedialnej przedstawili zdjęcia z pobytu w Brukseli pani Katarzyny i ucznia gimnazjum Kacpra Wójtowicza.

     W części artystycznej widownia mogła doznać prawdziwego „zawrotu głowy” dzięki kolorowym strojom, piosenkom, tańcom, a przede wszystkim zdolnościom muzycznym, wokalnym i aktorskim. Zatańczyli dla wszystkich Bawarczycy, Cyganie, Hawajki i Cheerleaderki; swoje pięć minut miały również znane postacie literackie – Hobbit, Ania z Zielonego Wzgórza, Robinson Crusoe, Kaczka Dziwaczka, rodzina Tralalińskich. Wrażenie wywarł popis uzdolnionej perkusistki oraz chłopców układających kostkę Rubika. Natomiast wesołe piosenki wykonywał chór „Cantata” kierowany przez p. Magdalenę Wodniak – Foksińską.


   
      Impreza miała pewien aspekt charytatywny – specjalnymi gośćmi byli Marcin Pastuszka – dzielnie walczący z chorobą chłopak, na rzecz którego odbył się w grudniu koncert kolęd – oraz pan Jerzy Pudełko, któremu uczniowie pomagali zdobyć nowy wózek inwalidzki poprzez zbiórkę nakrętek. Z kolei dochód z kiermaszu ciast Rada Rodziców postanowiła przeznaczyć na odbudowę spalonego domu Oli z klasy z 4a.
 

 Zachwycający wieczór nie miałby w sobie tyle blasku, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli. Całość koordynowały panie Katarzyna Krywult, Magdalena Piekarska i Dorota Surowiak, zaś za poszczególne elementy bestwińskiego „Talent Show” odpowiadali Lilla Czernek, Małgorzata Szajkowska, Magdalena Zarzyka, Barbara Sabuda – Pietrasik, Maria Drewniak, Magdalena Wodniak – Foksińska, Wojciech Łysoń, Anna Rezik i pan Radosław ze szkoły tańca „Cubana”. Kiermasz wyrobów z projektu „Cztery pory roku” przeprowadzili Ewa Sierant, Magdalena Sierant i Agnieszka Gutka. Smaczne domowe ciasta upiekli niezastąpieni rodzice, za co dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje.
Więcej zdjęć TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz