Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 27 listopada 2013

Do zdrowia przez zabawę

      Nie tak łatwo zachęcić uczniów do polubienia lekcji wychowania fizycznego i ogólnie sportu. Bo jeśli niektórzy ćwiczą chętnie, inni wolą usiąść na ławce lub pójść jak najszybciej do domu. Może to być spowodowane złą kondycją, brakiem predyspozycji, obawą przed ośmieszeniem, urazem psychicznym, złym przykładem dorosłych, własnym lenistwem i wieloma innymi czynnikami. Niekiedy same lekcje WF-u nie skłaniają do aktywnego uczestnictwa. Na szczęście nauczyciele przedmiotu w naszej gminie dobrze wiedzą, że postawa w stylu „macie piłkę i grajcie” do niczego nie prowadzi i sami wprowadzają sporo innowacyjnych metod sprawiających, że dzieciaki skaczą i biegają z uśmiechem na ustach. Jednym z ciekawszych pomysłów aktywizacyjnych są gry i zabawy ruchowe. Im poświęcono I Memoriał im. Anny Krystyan, który odbył się w dniu 27 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwinie.

Śp. Anna Krystyan to pionierka w zakresie organizowania tego typu turniejów. Jako osoba niezwykle energiczna, w latach swojej pracy integrowała gminne placówki na spotkaniach pełnych humoru i zdrowej rywalizacji. Dziś jej dzieło kontynuuje pani Agnieszka Dutka, przy pomocy innych nauczycieli wychowania fizycznego. P. Dutka jest prezesem klubu UKS „Wojownik” – głównego organizatora Memoriału. 
     W imprezie wzięło udział 120 uczniów z klas III, IV i V z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa. Każdy rocznik rywalizował ze sobą w różnorakich, bardzo ciekawych konkurencjach rozgrywanych za pomocą m.in. skakanek, piłek do koszykówki, szarf, woreczków do rzucania, materacy i innych przyrządów. Wygrywała drużyna, której członkowie jako pierwsi prawidłowo wykonali swoje zadania. 
     Gościem Memoriału był wójt Artur Beniowski, który – jako kibic i miłośnik sportu - podkreślił jego znaczenie dla rozwoju osobowego. Wójt otworzył imprezę, a na koniec rozdał nagrody. Nie zabrakło oczywiście dyrektor ZSP w Bestwinie Agaty Rak. 
     Każda uczestnicząca szkoła otrzymała atrakcyjne nagrody w postaci dyplomów, pucharów, słodyczy i produktów firmy „Danone”. Było to możliwe dzięki sponsorom – Radzie Rodziców, spółdzielni „Pokój”, wspomnianej firmie „Danone” z Bierunia reprezentowanej przez p. Tomasza Piechę, a także Urzędowi Gminy w Bestwinie zapewniającemu przewóz autokarem. Uczniów przygotowali do zawodów nauczyciele: Maryla Taranowska, Monika Krężęlok, Dagmara Chmielniak, Wojciech Łysoń, Arkadiusz Czaja, natomiast w sprawnym przeprowadzeniu Memoriału pomagały uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie.Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz