Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 1 lipca 2013

Grają dla nas już piętnaście lat

     Jeśli obchodzić urodziny – to tylko hucznie. A ponieważ chyba nie ma głośniejszej imprezy plenerowej niż Rewia Orkiestr Dętych, właśnie ją wybrała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie na świętowanie piętnastolecia istnienia. Muzycy przebyli razem długą drogę: Od grupy zapaleńców pragnących urzeczywistnić swoje marzenia, po imponujący 53 - osobowy zespół. I co najważniejsze – orkiestrę stale zasilają nowe osoby, garnące się do muzykowania nawet w bardzo młodym wieku.


  
     Rewia odbyła się po raz dziewiąty. Obawy o pogodę okazały się bezpodstawne, gdyż padające od tygodnia deszcze ustały i uczestnicy oraz goście mogli cieszyć się w dniu 29 czerwca pięknym słońcem. Tradycyjnie już wszystkie orkiestry dęte wyruszyły spod kościoła parafialnego w Kaniowie, zmierzając w marszowym rytmie na tereny rekreacyjne. Tam zagrały najpierw wspólnie, a potem już osobno, częstując widownię wiązanką niezapomnianych melodii.


W roku 2013 wystąpiły następujące orkiestry dęte:

- Orkiestra Dęta OSP Bronów
- Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie
- Tarnogórska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór
- Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
- Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie   Występy muzyków stały na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy w Kaniowie gościli pierwszy raz, innych nazwać można weteranami. Do stałych bywalców należą z pewnością członkowie Tarnogórskiej Orkiestry Dętej, bardzo zaprzyjaźnieni ze swoimi kolegami z gminy Bestwina. O wzajemnej zażyłości mogą świadczyć słowa prezesa naszej gminnej orkiestry Stanisława Hamerlaka:  - Oni dzwonią do nas z pytaniem o Rewię jeszcze przed otrzymaniem zaproszeń!
 


     Jubileusz to także czas wspomnień i podziękowań. Ze sceny odczytano historię orkiestry, akcentując wkład pierwszego kapelmistrza Józefa Maziarza, obecnej dyrygentki Urszuli Szkucik – Jagiełki, księdza proboszcza Józefa Jaska oraz oczywiście prezesa Stanisława Hamerlaka. Za słowami poszły nagrody i wyróżnienia. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński wręczył Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Otrzymała ją cała orkiestra, w jej imieniu odznaczenie odebrał pan Stanisław Hamerlak. Taką samą odznakę, tylko w kolorze srebrnym otrzymała pani Urszula Szkucik – Jagiełka. Pamiątkowe statuetki, nagrody, kwiaty, dyplomy i upominki wręczali: wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wspomniany już Andrzej Kamiński, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta (w imieniu Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki), radny powiatowy Józef Maziarz, przedstawiciele Tarnogórskiej Orkiestry Dętej. Spośród nich zasługuje na uwagę specjalna statuetka od Wójta Gminy Bestwina i Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina podarowana panu Stanisławowi Hamerlakowi. Ponadto indywidualnie statuetki otrzymali: Zenon Poźniak, Jan Góra, Dominik Cholewa, Marek Sobczyk, Janusz Jagiełka, Szymon Godula, Łukasz Stanclik, Michał Wesołowski, Mieczysław Czub, ks. Józef Jasek. Nie obyło się bez wzruszających przemówień i podziękowań.
 


 
   Dodatkowymi atrakcjami imprezy były stoiska Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”, jak również Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”, gdzie przeprowadzono loterię fantową, a dzieci mogły umalować buzie w różne wzory. Na koniec, aż do rana do tańca przygrywał zespół „Puls”.


Dotarliście do końca? No to jeszcze więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz