Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 4 grudnia 2012

Teatralna integracja na Mikołajki

    Aby tradycji stała się zadość, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum” przybyli w okolicach dnia św. Mikołaja do Gminnej Biblioteki Publicznej. Czwartego grudnia spotkali się tam z uczniami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie. Do tej pory to gimnazjaliści przygotowywali mikołajkowo – świąteczny spektakl teatralny, ale tym razem role się odwróciły. Osoby niepełnosprawne z „Centrum”  wystawiły „Szopkę o tym, jak gwiazda zapomniała zaświecić”  - przedstawienie w reżyserii terapeutki teatralnej Pani Marceliny Dudek, z oprawą muzyczną pod kierunkiem Pani Oliwii Sobieskiej.
   Gra aktorska, kostiumy i piosenki bardzo spodobały się obecnej na sali młodzieży. W zamian uczniowie odwdzięczyli się śpiewem kolęd i grą na gitarze. Duży udział we wspólnym muzykowaniu miał zespół „Dolce Trio” znany z wielokrotnych występów w naszej gminie. Na zakończenie wszyscy otrzymali od świętego Mikołaja słodkie prezenty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz