Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 16 kwietnia 2011

"Orlik" przyleciał do Bestwiny

Byłem sobie ostatnio na otwarciu "Orlika" w Bestwinie. Mieści się on obok szkoły podstawowej i gimnazjum, a składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 30m×62m ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20m×30m z nawierzchnią poliuretanową oraz zaplecza sanitarno – szatniowego.
Otwarcie tego kompleksu zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych, sportowych, między innymi przyjechała wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska. Poświęcenia „Orlika” dokonał proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP ks. Cezary Dulka. Następnie dokonano aktu przecięcia wstęgi, co uczynili wiceminister  Sobierajska, członek Zarządu Województwa Śląskiego Aleksandra Banasiak, dyrektor ZSP Bestwina Agata Rak i Wójt gminy Bestwina Stefan Wodniak. Oficjalnie otwarty obiekt wymagał przetestowania, więc goście udali się na boisko, gdzie mieli okazję wykonywać rzuty karne, naprzeciwko mając młodego bramkarza – ucznia ZSP.
Całość zwieńczył program artystyczny przygotowany przez uczniów bestwińskiej szkoły. Uczniowie wykazali się znajomością historii olimpizmu, przedstawili biografie najsłynniejszych polskich sportowców, znakomicie tańczyli i śpiewali. Jest dużo prawdy w uczniowskiej piosence na melodię popularnego przeboju braci Golec – tu było kiedyś ściernisko – ale teraz jest boisko!


 Zapraszam do obejrzenia zdjęć!


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz