Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 4 grudnia 2010

Jedyny taki dzień

Gimnazjaliści zagrali dla niepełnosprawnych

  
           Wzorem lat ubiegłych w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II wystawiła  2 grudnia bardzo ciekawy spektakl z dużą ilością humoru i piosenek. Przedstawienie to przygotowane zostało z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie, będących podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum”. Nad całością czuwała polonistka z Gimnazjum, pani Oliwia Sobieska.
            Ponieważ dzień szósty grudnia już blisko, tematem występu uczniów były oczywiście dzieje Mikołaja, dobrego biskupa z miasta Mira. Święty ten już jako młodzieniec pomagał ubogim, umożliwiał biednym pannom zdobyć posag i dlatego znany jest dziś jako symbol dobroci. Jego zastępcy to właśnie grupa gimnazjalistów, którzy na próby do przedstawienia poświęcili swój wolny czas, przychodząc przed lekcjami, albo zostając po nich. Trzeba dodać, że w tym roku występowali prawie sami debiutanci, jednak wszystko poszło zgodnie z planem i goście mogli spędzić trochę czasu w miłej atmosferze, otrzymując także symboliczne upominki.
            Na koniec znalazł się czas na wspólne śpiewanie, swoje talenty muzyczne pokazali sami gimnazjaliści, grając na keyboardzie, flecie i gitarze. Niepełnosprawni również mogli wyjść na estradę i zaprezentować własne talenty. Oby jak najczęściej w ich życiu pojawiała się taka radość, jaką podarowali im przyjaciele z Gimnazjum.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz