Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 20 września 2010

John Henry Newman błogosławionym

19 września podczas Mszy św. w Cofton Park w Birmingham Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił błogosławionym wybitnego angielskiego teologa, konwertytę z anglikanizmu a następnie katolickiego kapłana i kardynała Johna Henry'ego Newmana. To jeden z najwybitniejszych myślicieli i pisarzy chrześcijańskich XIX wieku. 


(J. H. Newman. Fot. z wikipedii)

A prayer for trust in God - by J. H. Newman

God has created me to do Him some definite service; He has committed some work to me which He has not committed to another. I have my mission - I may never know it in this life, but I shall be told it in the next. I am a link in a chain, a bond of connection between persons. He has not created me for naught. I shall do good, I shall do His work; I shall be a preacher of truth in my own place, while not intending it, if I do but keep His commandments and serve Him in my calling. Therefore, my God, I will put myself without reserve into your hands. What have I in heaven, and apart from you what do I want upon earth? My flesh and my heart fail, but God is the God of my heart, and my portion forever.

1 komentarz:

  1. Strona na grubości :) Zapraszam również do siebie.


    My blog katalog stron

    OdpowiedzUsuń